Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie

Dodano: 29.07.2022 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Decyzją prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, w Rzeszowie syreny nie zostaną uruchomione. 

- Włączenie syren odbywa się w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania. Ma na celu upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz oddanie hołdu jego uczestnikom i ofiarom cywilnym – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Syreny zostaną uruchomione o godz. 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

W Rzeszowie syreny nie zawyją

W Rzeszowie uroczystości związane z obchodami 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się na placu im. Armii Krajowej przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów” i w Kościele p.w. Św. Krzyża w Rzeszowie. Jednak ze względu na fakt, że jesteśmy miastem przygranicznym i przebywa u nas wielu uchodźców z objętej wojną Ukrainy, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował, aby tego dnia nie uruchamiać syren w mieśćie. - To sygnał, który naszym gościom z Ukrainy będzie kojarzył się jednoznacznie z wojną. Nie chcemy powodować w nich paniki ani niepokoju - tłumaczy Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Reklama

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rok 2020 będzie na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego

PODKARPACIE. W urzędzie marszałkowskim przyjęto projekt uchwały ustanawiający rok 2020 na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego.

Podkarpacie

Ukradł psa, którego wartość wynosiła ok. 1000 zł. Grozi mu 5 lat więzienia

JAROSŁAW. Początkiem lutego, mężczyzna ukradł psa rasy york terrier czekającego przed sklepem na właścicielke.

Podkarpacie

Silne wiatry na Podkarpaciu. 135 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Podkarpacie

Pożar na Podkarpaciu. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. 20 lutego na terenie województwa podkarpackie dwie osoby straciły życie w wyniku pożarów.

Podkarpacie

Rozpoczęto budowę kolejnego odcinka S19

Inwestycja warta ponad 272 mln zł ma być gotowa w 2022 roku. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Nisku. Kierowca peugeota wjechał pod tira

NISKO. Do wypadku doszło ok. godz. 7.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 w Nisku z ul. Rzeszowską.

Podkarpacie

Ambasador Izraela gościł na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alexander Ben Zvi  przyjechał na Podkarpacie w związku z wręczenia medalu "SPR Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Podkarpacie

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów

PODKARPACIE. Trasa rowerowa z Soliny do Zakopanego będzie miała długość ok. 256 km.

Reklama