Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

132 osoby na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym, 2 hospitalizowane

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego wydał komunikat dotyczący aktualnej sytuacji na Podkarpaciu w związku z koronawirusem. Obecnie pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 132 osoby.

Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie  w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Aktualnie na terenie naszego województwa pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostają 132 osoby.  Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 2 osób, które są w trakcie badań.  

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 30 testów,  wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2.  
Reklama
Rozstawią namioty pneumatyczne przed dwoma w ramach ćwiczeń

4 marca br. przed dwoma szpitalami w województwie podkarpackim – to jest przy szpitalu w Przemyślu (Wojewódzki Szpital im. Ojca Pio) oraz przy szpitalu w Mielcu (Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego), odbędą się ćwiczenia organizowane przez Wojewodę Podkarpackiego, podczas których Państwowa Straż Pożarna we współpracy z personelem szpitali rozstawi namioty pneumatyczne, które mogą w razie konieczności posłużyć do przygotowania pomieszczeń do wstępnej selekcji potencjalnych zainfekowanych osób, gdzie zajmować się nimi będzie personel medyczny.

„Są to tylko i wyłącznie ćwiczenia polegające na sprawdzeniu możliwości technicznych sprzętu w powyższym zakresie oraz zweryfikowaniu funkcjonujących procedur i należy zachować spokój.” – podkreśla Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

162 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. O 112 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 29-letni kierowca volvo.

Podkarpacie

Pijana i z zakazem sądowym przewoziła swoje dziecko niesprawnym samochodem

STALOWA WOLA. Informacja o całym zdarzeniu została przekazana również do sądu rodzinnego.

Podkarpacie

Ukradła kartę płatniczą. Zapłaciła nią 6 razy i oddała do placówki banku

PODKARPACIE. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Policyjne kontrole na ulicach. Chodzi o akcję „Smog”

PODKARPACIE. 19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Podkarpacie

Cenne starodruki w rękach policji. Ich wartość przekracza 80 tys. zł

JAROSŁAW. Odzyskane przez policjantów księgi to dzieła w większości teologiczne, w języku łacińskim.

Podkarpacie

Odnaleziono zwłoki w Sanie. To zaginiony 29-latek

PODKARPACIE. W piątek, policjanci z Dubiecka przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 29-letniego.

Podkarpacie

Koronawirus 2019 –nCoV. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób

PODKARPACIE. „Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób" - wyjaśnia dr Adam Sidor.

Reklama