Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

Dodano: 13.05.2022 r.

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. W miejscowości Słomiana spłonęły dwie stodoły i drewniana wiata. Sprawcą podpaleń okazał się 14-letni mieszkaniec tej gminy. Chłopak przyznał się do popełnienia tych czynów. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Stalowowolskim policjantom udało się ustalić sprawcę trzech podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie w miejscowości Słomiana w powiecie stalowowolskim. Do pierwszego podpalenia doszło 5maja, w nocy. Spaleniu uległa drewniana stodoła. Dwa dni później, w tej samej miejscowości spłonęła kolejna stodoła. Do trzeciego pożaru doszło 10 maja, również w Słomianej. Tym razem podpalona została drewniana wiata. Sposób i okoliczności w jakich doszło do podpaleń, wskazywały na tego samego sprawcę.

Przesłuchania świadków oraz zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować sprawce podpaleń. Podejrzenia padły na 14-letniego mieszkańca gminy Pysznica. Okazało się, że policyjne typowanie było trafne. Nastolatek zaraz po zatrzymaniu przyznał się policjantom do popełnienia wszystkich trzech czynów.

Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do podpaleń oraz motyw jakim kierował się sprawca. O dalszym losie 14-letniego podpalacza zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.
 
Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [3.12.2021]

 PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1050 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało1159 osób, zmarło 43 osoby. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [2.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1060 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 961 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1000 zakażeń, blisko 40 zgonów [1.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1080 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń, 21 zgonów [30.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 833 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 694 osoby wyzdrowiały. 
 

Podkarpacie

Centra opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych z Rzeszowa i Podkarpacia

PODKARPACIE. Na terenie dziewięciu podkarpackich miejscowości powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych. Jeden z obiektów znajdzie się w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 418 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1100 nowych zakażeń, duża liczba zgonów [26.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 56 osób (49 miało choroby współistniejące).

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [25.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1229 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim – najwięcej od 3 kwietnia br. 

Reklama