Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

Dodano: 13.05.2022 r.

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. W miejscowości Słomiana spłonęły dwie stodoły i drewniana wiata. Sprawcą podpaleń okazał się 14-letni mieszkaniec tej gminy. Chłopak przyznał się do popełnienia tych czynów. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Stalowowolskim policjantom udało się ustalić sprawcę trzech podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie w miejscowości Słomiana w powiecie stalowowolskim. Do pierwszego podpalenia doszło 5maja, w nocy. Spaleniu uległa drewniana stodoła. Dwa dni później, w tej samej miejscowości spłonęła kolejna stodoła. Do trzeciego pożaru doszło 10 maja, również w Słomianej. Tym razem podpalona została drewniana wiata. Sposób i okoliczności w jakich doszło do podpaleń, wskazywały na tego samego sprawcę.

Przesłuchania świadków oraz zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować sprawce podpaleń. Podejrzenia padły na 14-letniego mieszkańca gminy Pysznica. Okazało się, że policyjne typowanie było trafne. Nastolatek zaraz po zatrzymaniu przyznał się policjantom do popełnienia wszystkich trzech czynów.

Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do podpaleń oraz motyw jakim kierował się sprawca. O dalszym losie 14-letniego podpalacza zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.
 
Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Podkarpacie

Nowy raport zakażeń koronwirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1075 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W wyniku Covid-19 zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Wiśniowej. Nie żyje 27-letni motocyklista

PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Podkarpacie

Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg

PODKARPACIE. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności groźnego zdarzenia, do którego doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Gorliczynie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. MZ potwierdziło1114 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

(Nie) Trzeźwy Weekend na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Policjanci skontrolowali łącznie ponad 14 tys. kierowców. 22 odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje ponad 18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Dukla-Barwinek.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarły dwie osoby.

Reklama