Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

14-latek znęcał się nad małym kotem. Wrzucił go do studzienki i rzucał w niego cegłami

Dodano: 27.10.2023 r.

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu
PODKARPACIE. 14-letni mieszkaniec gminy Rokietnica odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Chłopak wrzucił małego kotka do studzienki kanalizacyjnej, a następnie rzucał w jego kierunku cegłami. Na pomoc zwierzęciu przybyli strażacy. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Wczoraj po godz. 15:00 policjanci z komisariatu w Pruchniku, otrzymali wezwanie do miejscowości Czelatyce w gminie Rkietnica, w której jakiś chłopiec wrzucił do studzienki kanalizacyjnej kota. Na miejscu mundurowi zastali nastolatka, który poinformował ich, że zadzwonił po pomoc, bo zauważył małego kotka, uwięzionego w studzience kanalizacyjnej. Na miejsce wezwano strażaków, którzy wyciągnęli zwierzę ze studzienki.

Policjantom udało się ustalić sprawcę tego czynu. Okazał się nim 14-latek z gminy Rokietnica. Okazało się, że chłopiec wrzucił kota do studzienki, a gdy zwierzę tam się znajdowało, kilkukrotnie rzucił w jego kierunku cegłami.

Na szczęście kot nie odniósł obrażeń. Trafił pod opiekę świadków zdarzenia. 

O losie 14-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Jarosławiu.

 
Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z motocyklem w Łańcucie. 2 osoby trafiły do szpitala

ŁAŃCUT. Ruchu na drodze wojewódzkiej nr 877 odbywa się wahadłowo.

Podkarpacie

Wypadek w Łańcucie. Zderzyły się trzy pojazdy

ŁAŃCUT. Łańcuccy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 94 w Łańcucie. W wyniku zderzania trzech pojazdów do szpitala trafiły cztery osoby.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Radymnie

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś rano. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Pierwsza ofiara czadu na Podkarpaciu w tym sezonie

PODKARPACIE. Do tragedii doszło w miejscowości Grzęska w powiecie przeworskim.

Podkarpacie

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwane są osoby chętne do dzielenia się dobrą energią w szpitalach i placówkach specjalnych w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat, górnej granicy nie określono. 

Podkarpacie

Oddziały paszportowe zamknięte przez tydzień

PODKARPACIE. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku podpisania umowy na budowę S19 Domaradz - Krosno

PODKARPACIE. Przetarg na realizację inwestycji przeszedł pozytywnie kontrolę uprzednią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Zginął 83-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Reklama