Reklama

Aktualności Podkarpacie

18 mln zł na nowe inwestycje w Bieszczadach. Powstaną m.in. nowe punkty widokowe

Dodano: 30.09.2019

18 mln zł na nowe inwestycje w Bieszczadach. Powstaną m.in. nowe punkty widokowe - Aktualności Podkarpacie

fot. nibler / FOTO.resinet.pl

PODKARPACIE. „Inwestujemy w Bieszczady” – mówili jednym głosem minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz marszałek Władysław Ortyl w czasie podpisania umów, dzięki którym dofinansowane zostaną dwa projekty rozwijające infrastrukturę turystyczną Bieszczadów.

Ponad 18,6 mln złotych ze środków Programu dla Bieszczad oraz budżetu samorządu województwa podkarpackiego to pieniądze, które - dzięki podpisanym właśnie umowom - zostaną przeznaczone na rozwój bieszczadzkiej infrastruktury. Uroczyste złożenie podpisów pod umowami odbyło się w Arłamowie.

„Rok temu podpisaliśmy Program dla Bieszczad, obiecywaliśmy, że będą inwestycje dla Bieszczadów. Dziś możemy powiedzieć, że program działa. W tej chwili Bieszczady są najmniej dostępnym zakątkiem naszego kraju. Chcemy, aby były łatwiej dostępne i przedsiębiorcze. W naszym programie mamy różnego rodzaju inwestycje na kwotę 1 miliarda złotych” – podkreślał minister Jerzy Kwieciński.

Ponad 12,7 mln złotych z tej kwoty zostanie przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa i dostępności dróg wojewódzkich w powiatach bieszczadzkim i leskim. W ramach tej inwestycji powstaną także punkty widokowe w Bieszczadach. Z kolei za ponad 5,5 mln złotych zostanie przygotowana dokumentacja dla 174 km tras rowerowych na terenie Bieszczadów. Szlaki te zostaną połączone z trasami Green Velo i Greenways Karpaty Wschodnie. 
 
fot. Aleksandra Gorzelak –Nieduży / Biuro prasowe UMWP

„Dofinansowanie przygotowania dokumentacji technicznej i projektowej niezbędnej do rozbudowy sieci turystycznych tras rowerowych na terenie Bieszczad i włączenie ich do szlaku rowerowego Green Velo i Greenway Karpaty Wschodnie w najbliższych latach pozwoli na uczynienie najważniejszej atrakcji turystycznej Bieszczad, jaką jest unikatowa w skali Europy przyroda – jeszcze bardziej spektakularną. Cieszymy się, że projekty dla rozwoju Bieszczad są możliwe dzięki tak sprawnemu montażowi finansowemu” - mówił marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl.REKLAMA

Projekt poprawy dostępności oraz bezpieczeństwa bieszczadzkich dróg wojewódzkich składa się z 15 punktów, które usytuowane są w ciągu dróg wojewódzkich. Przebudowa parkingów, budowa zatok postojowych, chodników, przebudowa zjazdów czy odcinków drogi – to niektóre z zadań do wykonania za 12, 7 mln złotych. Różnego rodzaju prace, które będą miały wpływ na bezpieczeństwo i atrakcyjność podróżowania po Bieszczadach będą wykonane w: Bereżce, Wołosatem, na Przełęczy Wyżniańskiej i Przełęczy Wyżnej, w Juhasówce, Szczerbanówce, Hoszowie, Hoczwi, Czarnej Górze, Majdanie, Wetlinie, Widełce i Cisnej.   

W ramach drugiego projektu, czyli umowy na dofinansowanie opracowania dokumentacji niezbędnej do rozbudowy sieci turystycznych tras rowerowych na terenie Bieszczad, ma powstać dokumentacja techniczna dla szlaku rowerowego na dwóch głównych ciągach wzdłuż dróg publicznych. Pierwszy odcinek będzie odgałęzieniem szlaku rowerowego Green Velo od okolic Przemyśla (włączenie w Olszanach) przez Arłamów, Krościenko, Lutowiska, Ustrzyki Górne w kierunku na Wołosate. Drugi odcinek to połączenie trasy rowerowej Green Velo z trasą Greenway Karpaty Wschodnie na odcinku Cisna - Ustrzyki Górne przez Wielką Pętlę Bieszczadzką.

Reklama
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł - Aktualności Podkarpacie

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili.  ...

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu - Aktualności Podkarpacie

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

PODKARPACIE. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h....

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta - Aktualności Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta

Do godz. 18:00 mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Babicy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. ...

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia - Aktualności Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

PODKARPACIE. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. ...

Mniej łóżek na oddziale mieleckiego szpitala. Dyrektor: „Zmiany nie odbiją się na chorych”  - Aktualności Podkarpacie

Mniej łóżek na oddziale mieleckiego szpitala. Dyrektor: „Zmiany nie odbiją się na chorych”

MIELEC. Obydwa piętra Oddziału Wewnętrznego i Kardiologii wciąż będą czynne....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem