Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

20 latek z gminy Nowa Dęba z 9 zarzutami. Mężczyzna m.in. groził najbliższej rodzinie i pobił siostrę

Dodano: 15.02.2019 r.

fot. KMP Tarnobrzeg
fot. KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Mężczyzna groził najbliższej rodzinie, pobił siostrę i naruszył nietykalność i znieważył interweniujących policjantów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 9 zarzutów popełnienia przestępstwa.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z przemocą domową, do jednej z wiosek na terenie gminy Nowa Dęba. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 20-latka.

Mężczyzna w czasie awantury kilkakrotnie uderzył swoją siostrę, groził najbliższej rodzinie pozbawieniem życia, a następnie zaatakował interweniujących policjantów. Naruszył ich nietykalność, szarpał, nie podporządkował się wydawanym przez nich poleceniom i ich znieważał. Stróże prawa obezwładnili mężczyznę i przewieźli do jednostki policji.
Reklama
Zatrzymany 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba był notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci prowadząc czynności wyjaśniające zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 9 zarzutów popełnienia przestępstw.

Na wniosek policjantów z Nowej Dęby, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonych. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 3 lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rowerzysta z Tarnobrzega ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

PODKARACIE. Wysoką cenę za jazdę pod wpływem alkoholu zapłaci 63-letni rowerzysta z Tarnobrzega. Mężczyzna miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Podkarpacie

Ponad 680 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 24 osoby [5.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 681 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 196 osób wyzdrowiało. Zmarło 24 osoby - 21 nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 560 zakażeń, 10 zgonów [4.01.2022]

PODKARPACIE.Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 565 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 191 osób wyzdrowiało. Zmarło 10 osób.

Podkarpacie

Pracownicy ZUS pomogą w składaniu wniosków o RKO i 500 plus

PODKARPACIE. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [3.01.2021]

PODKARPACIE. W poniedziałek, 3 stycznia 2022 r.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 246 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 391 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu. Auto potrąciło 72-letnią kobietę

PODKARPACIE. Dziś rano w Przemyślu, 38-letni kierowca peugeota potrącił idącą chodnikiem 72-letnią kobietę. Niestety, pomimo pomocy medycznej, piesza zmarła.

Podkarpacie

630 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 41 osób [31.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 630 nowych zakażeń w województwie podkarpackim. Kolejnych 668 osób wyzdrowiało. Zmarło 41 osób. 

Reklama