Reklama

Aktualności Podkarpacie

22 mln dla szpitali w województwie podkarpackim

Dodano: 11.09.2019

22 mln dla szpitali w województwie podkarpackim - Aktualności Podkarpacie

fot. Twitter rzecznika prasowego Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

PODKARPACIE. Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 roku Funduszowi z budżetu państwa. Najistotniejszym elementem jest fakt przekazania 22 mln zł dla szpitali znajdujących się w województwie podkarpackim.

10 września br. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart , dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie Roberta Bugaja oraz dyrektorów szpitali sieciowych I i II stopnia. Podczas spotkania przekazano informację o projektowanej zmianie w planie finansowym.

22 mln dla szpitali

Do szpitali będą przekazane dodatkowe środki .To już trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń –  wzrost ryczałtu dla podmiotów I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci. Obecnie nastąpi wzrost wyceny świadczeń: o 4% dla szpitali I stopnia oraz o 3% dla szpitali II stopnia. Skutki finansowe dla szpitali Podkarpacia, to dofinansowanie w wysokości 22 mln zł.

Oprócz szpitali o znaczeniu regionalnym, dodatkowe środki przeznaczone zostaną także na wzrost wyceny 34 świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych (szpitalach klinicznych i instytutach badawczych).REKLAMA

To już trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń – łączny wzrost ryczałtu dla podmiotów I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali wyniesie 802 mln zł, tj. 9% w skali roku. Projektowane zmiany będą miały pozytywny wpływ także na szpitale w województwie podkarpackim. Obecnie w ramach sieci szpitali funkcjonuje tu 12 szpitali I poziomu zabezpieczenia oraz 9 szpitali II poziomu zabezpieczenia. Łączna kwota ryczałtu na rok 2019 wzrośnie dodatkowo o 22 mln zł.

Na co zostaną przeznaczone dodatkowe środki?

O sposobie podziału dodatkowych środków decyduje każdorazowo dyrektor szpitala. Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne.
 

Reklama
Źródło: Podkarpacki Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa - Aktualności Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje....

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala - Aktualności Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. ...

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka - Aktualności Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku. ...

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy - Aktualności Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu. ...

Śmiertelne potracenie na dk 94. Jeden pas jezdni jest wyłączony z ruchu - Aktualności Podkarpacie

Śmiertelne potracenie na dk 94. Jeden pas jezdni jest wyłączony z ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy muszą się liczyć z czasowym utrudnieniem w ruchu. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem