Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

24-latek oskarżony o zabójstwo. Ofiarę dźgnięto 9 razy nożem, a ciało schowano w wersalce

Dodano: 06.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
LEŻAJSK. W dniu 31 maja 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom powiatu leżajskiego 24 letniemu Kamilowi W. oraz 33 letniemu Krzysztofowi R. Chodzi o zabójstwo podczas libacji alkoholowej.

W dniu 18 września 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku został poinformowany przez Mirosława G., właściciela mieszkania w bloku przy ul. Staszica w Leżajsku, że w wersalce znajdują się zwłoki 52-letniego Zbigniewa K.

W trakcie śledztwa ustalono, że  Kamil W. podczas libacji alkoholowej w nocy 16 września 2018 r. zadał pokrzywdzonemu kilkadziesiąt dźgnięć 9-cio centymetrowym nożem, w tym głównie w okolice nóg i ud, a także zadał cięcia twarzy i głowy oraz ranę kłutą klatki piersiowej, która poprzez żebra uszkodziła lewe płuco.

Zadane rany skutkowały wykrwawieniem się pokrzywdzonego, a w konsekwencji doprowadziły do jego śmierci. Ciało zmarłego Kamil W. i Krzysztof R. schowali w wersalce.
Reklama
Rano około godziny 8 – 9 rano Kamil W. i Krzysztof R. udali się do mieszkania pokrzywdzonego, skąd zabrali należące do niego przedmioty o wartości około 4 000 zł oraz pieniądze w kwocie co najmniej 9000 zł.

Drzwi do mieszkania otworzyli za pomocą kluczy należących do zmarłego. Za skradzione pieniądze oskarżeni sfinansowali 3 dniowy pobyt w ekskluzywnym hotelu w Rzeszowie, wykonanie tatuaży, zakupili markową odzież i alkohol.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych czynów. Obaj oskarżeni byli uprzednio wielokrotnie karani w tym za kradzieże i rozboje.

Kamilowi W. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie pozbawienie wolności, zaś Krzysztofowi R. kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Reklama