RZESZÓW. Fundusz Inwestycji Samorządowych zapewni stolicy województwa podkarpackiego wsparcie na poziomie 29 mln zł. W skali kraju mowa nawet o 6 mld zł.
Pandemia koronawirusa okazała się sporym wyzwaniem dla władz samorządowych. Poważne ubytki w budżetach, wynikające m.in. z paraliżu komunikacji miejskiej, mogą przełożyć się na ich zdolność inwestycyjną. Odpowiedzią na ten problem ma być prezydencki Fundusz Inwestycji Samorządowych.
„ Inicjatywa zakłada wsparcie z budżetu państwa, samorządów na poziomie gmin miejsko-wiejskich oraz powiatów - środkami skierowanymi na cele inwestycyjne” - powiedziała wojewoda Ewa Leniart, dodając, że fundusze mają być łatwe do pozyskania.
Łącznie na Podkarpacie popłynie ponad 263 mln zł pomocy, a największym beneficjentem tej pomocy w województwie podkarpackim ma być miasto Rzeszów, które otrzyma 29 mln zł. Fundusz utworzony został specjalnie, aby uzupełnić utratę środków finansowych gmin i powiatów, płynących z podatków PIT i CIT oraz innych dochodów.
„W naszym regionie nie będzie gminy, która nie otrzyma przynajmniej 0,5 mln zł. Te inwestycje, które były zagrożone, teraz zostaną w całości zrealizowane” - oznajmił Piotr Pilch, wicemarszałek województwa.
PODKARPACIE. Grupa RMF uruchomiła radio RMF Ukraina z informacjami i poradami dla uchodźców. Stacja nadaje na częstotliwościach 98,6 FM przez całą dobę i nie emituje reklam.
PODKARPACIE. Na podkarpackim odcinku autostrady A4 utworzono korytarz humanitarny dla uchodźców z Ukrainy. W obrębie węzła Przemyśl powstał parking buforowy.
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 173 zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 18 ponownych zakażeń. Wyzdrowiały 352 osoby. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarły 4 osóby, wyłącznie z powodu Covid-19 zmarły...
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia województwo podkarpackie po raz kolejny znalazło się na ostatniej pozycji, pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz