Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

27-latek odpowie za znieważenie flagi państwowej. Zawiesił ją na pojemniku z odpadami

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PRZEMYŚL. Zdecydowaną reakcją ze strony mieszkańców ul. Reymonta i policjantów, zakończyło się naganne zachowanie 27-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Mężczyzna zerwał wywieszoną na budynku flagę i zawiesił ją na pojemniku na odpady komunalne.

13 listopada br. policjanci z Przemyśla otrzymali zgłoszenie od mieszkańców ul. Reymonta, że na jednym z bloków podczas obchodów Święta Niepodległości, została zerwana flaga państwowa i umieszczona na pojemniku na plastikowe odpady. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez osiedlowy monitoring.

Policjanci ustalili, że nieznany mężczyzna podszedł do wiszącej, nad zadaszeniem klatki schodowej flagi państwowej i po złapaniu materiału, siłą ściągnął  ją w dół, wyginając mocowanie. Kamera uchwyciła moment, jak sprawca po zerwaniu flagi, wchodzi do jednej z klatek schodowych, a po chwili wychodzi z rowerem, na którym odjeżdża. Okazało się, że rower nie był jego własnością. Wartość skradzionego jednośladu wyceniono na ok. 1000 złotych.
Reklama
Sprawcą okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Policjanci zwrócili się do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa dotyczącego publicznego znieważenia symbolu narodowego. Tłumaczył, że zdjął ją, ponieważ wysuwała się z uchwytu.
 
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Duża liczba nowych zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [27.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 684 osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 147 w Rzeszowie.

Podkarpacie

Zderzenie pociągu relacji Rzeszów - Szczecin z lokomotywą. 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło Chałupkach Dębiańskich. W zderzeniu lokomotywy salinowej z pociągiem pośpiesznym relacji Rzeszów – Szczecin, ranne zostały trzy osoby.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Krośnie. Nie żyje 81-letni pieszy

PODKARPACIE. 24-latek kierujący bmw potrącił 81-letniego mężczyznę, przechodzącego przez przejście. W wyniku doznanych obrażeń, pieszy zmarł w drodze do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Duży wzrost liczby zakażeń na Podkarpaciu, zmarło 19 osób [24.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach i zgonach na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitala

PODKARPACIE. 64-letnia kobieta miała podejrzenie zawału serca.

Podkarpacie

Ponad 250 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [23.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 360 zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [22.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem. Dziś w kraju potwierdzono 3890 nowych zakażeń.

Reklama