Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

30 punktów drive-thru na Podkarpaciu. Najwięcej testuje się w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE.  W województwie podkarpackim działa obecnie 30 punktów poboru wymazów w kierunku koronawirusa. Które z nich przyjmują najwięcej, a które najmniej osób?

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, podał aktualne dane, dotyczące liczby testów przeprowadzanych w poszczególnych punktach poboru na terenie Podkarpacia. Na podstawie tygodniowej liczby pobranych wymazów, wskazano punkty najbardziej i najmniej oblegane przez pacjentów.

W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim łącznie pobrano 6113 wymazów, z czego aż 1357 w piątek. Najwięcej badań wykonano w punkcie przy Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie.

Punkty najbardziej oblegane przez pacjentów to:
  • Centrum Medyczne MEDYK (punkt w Rzeszowie) - 572 badania
  • Diagnostyka (punkt w Rzeszowie przy szpitalu MSWiA) - 440 badań
  • Centrum Medyczne w Łańcucie - 437 badań
  • Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu – 414 badań
  • Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie - 377 badań
  • Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli – 340 badań
  • Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu - 330 badań
  • Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu - 325 badań

Te 8 punktów wykonało 53% badań spośród 30-tu w całym województwie.
 
Reklama
Punkty, który wykonały najmniej badań to:
  • Podkarpackie Centrum Genetyczne OncoGenLab w Rzeszowie – 27 badań
  • Centrum Medyczne MEDYK (punkt w Mielcu) – 46 badań
  • Centrum Medyczne MEDYK (punkt w Dynowie) – 51 badań
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych – 68 badań
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie – 94 badania
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie – 95 badań
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej – 104 badania
  • Centrum Medyczne MEDYK (punkt w Dębicy) – 106 badań
 
Warto zaznaczyć, że istotny wpływ na liczbę wykonanych testów mają z pewnością godziny otwarcia poszczególnych punktów.

Najwcześniej, już o 6 rano otwierają się punkty pobrań wymazów w Przemyślu przy ul. Monte Cassino i w Łańcucie przy ul. Paderewskiego.

Jako ostatni, o godzinie 20 w poniedziałek zamyka swoje drzwi punkt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przy ul. Słowackiego.

Z kolei punkt przy Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie przy ul. Rejtana - w którym w ciągu ostatniego tygodnia wykonano największą liczbę testów - działa całodobowo.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 280 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 19 osób [30.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 19 osób.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Ostrowie. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystkę

PODKARPACIE. Wczoraj w Ostrowie kierowca samochodu ciężarowego potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta zmarła w szpitalu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.12.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano najniższą dobową liczbę zakażeń w skali kraju.

Podkarpacie

Policja na siłowni w Dębicy. 16 osób złamało obostrzenia

PODKARPACIE. Podczas kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy, okazało się, że na jednej z siłowni, pomimo obowiązujących obostrzeń, ćwiczyło kilkanaście osób. Do sądu zostaną skierowane wnioski o ich ukaranie.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 70 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zero zgonów [28.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 76 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Bliznem. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Bliznem. W zderzeniu hondy ze skodą zginęły dwie osoby, a dwie inne trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [23.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 21 mieszkańców województwa; 14 miało choroby współistniejące. 

Podkarpacie

Trwają prace na budowie obwodnicy Łańcuta

PODKARPACIE. Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie robót budowalnych na obwodnicy Łańcuta sięga 63 %.

Reklama