RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie wypłacanie uczniom wyprawki szkolnej na przyszły rok. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje raz w roku dla dzieci, które nie ukończyły 20 lat.
O 300 zł wyprawki można się starać od środy, 1 lipca 2020 r.. Do końca lipca składanie wniosków ma się odbywać drogą online (portal „Emp@tia” lub system bankowości elektronicznej), natomiast od 1 sierpnia (włącznie) do końca miesiąca będzie możliwa jedynie opcja uwzględniająca drogę elektroniczną, pocztową i osobistą.
Osobiście wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu wiąże się z tym, że środki otrzymamy najpóźniej do końca września.
Ruszyła kolejna edycja konkursu pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa”, który ma na celu wsparcie finansowe projektów filmowych związanych z naszym regionem.
29 marca 2019 roku, podczas uroczystości setnej rocznicy powstania Policji Państwowej na Podkarpaciu po raz pierwszy publicznie wykonano hymn policyjny „Bo taki nasz rozkaz”.
Firma Strabag Sp. z o.o., która wygrała przetarg na remont 5-kilometrowego odcinka DK19 Kamień – Górno ma czas do 30 września na wykonanie zadania. Koszt inwestycji to blisko 9,8 mln...
Trwa ustalanie przyczyn piątkowego wypadku w Starej Wsi. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz