Reklama

Aktualności Podkarpacie

31-latek chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki. Wpadł podczas kontroli

Dodano: 15.05.2019

31-latek chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki. Wpadł podczas kontroli - Aktualności Podkarpacie

fot. Pixabay

DĘBICA. Podczas kontroli 31-latek posiadał przy sobie 4,33 grama. W miejscu swojego zamieszkania posiadał 0,6 grama marihuany w ilości oraz 41,35 grama amfetaminy. Mężczyzna złożył oświadczenie o zamiarze dobrowolnego poddania się karze.

W nocy z 7/8 maja 2019 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy prowadzili działania związane zabezpieczeniem szkół po serii alarmów bombowych. Około godz. 00:50, na ul. Lisa w Dębicy zwrócono uwagę na podejrzany pojazd marki VW Passat. W związku z powyższym funkcjonariusze dokonali przeszukania osób znajdujących się w samochodzie, jak i samego pojazdu.

Przy jednym z pasażerów ujawniono substancje psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 4,33 grama. Z kolei w trakcie przeszukania w jego miejscu zamieszkania zabezpieczono dodatkowo środki odurzające w postaci marihuany w ilości 0,6 grama oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 41,35 grama.

Maciejowi S. prokurator przedstawił zarzut o czyn z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.REKLAMA

Mężczyzna wyjaśnił, iż chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki, jednak nie zdążył tego zrobić, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Z obawy o swoje życie i zdrowie odmówił udzielenia odpowiedzi na pytanie od kogo otrzymał zatrzymane w miejscu zamieszkania, jak i posiadane przy sobie narkotyki. Złożył także oświadczenie o zamiarze dobrowolnego poddana się karze.

Postanowieniem z dnia 9 maja 2019 r. prokurator zastosował wobec podejrzanego Macieja S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z zobowiązaniem do stawiennictwa trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy. Za popełnienie zarzucanego czynu Maciejowi S. grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawca nie był wcześniej karany.
 

Reklama
Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Huta Stalowa Wola dostarczy 24 artyleryjskie wozy amunicyjne - Aktualności Podkarpacie

Huta Stalowa Wola dostarczy 24 artyleryjskie wozy amunicyjne

STALOWA WOLA. Umowa przewiduje  dostawę 24 egz. artyleryjskich wozów amunicyjnych w latach 2019 – 2020. ...

Otwarto obwodnicę Czudca. Jej koszt wynosił ponad 85 mln zł - Aktualności Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Czudca. Jej koszt wynosił ponad 85 mln zł

CZUDEC. W ramach inwestycji rozbudowano niemal 2 km drogi, od nowa wybudowano kolejne 2,5 km, a także powstały dwie estakady. ...

Jest przetarg na rozbudowę drogi z Przemyśla do Medyki - Aktualności Podkarpacie

Jest przetarg na rozbudowę drogi z Przemyśla do Medyki

PRZEMYŚL. Otwarcie ofert odbędzie się 16 września br. ...

Zapowiadają kolejne burze z gradem - Aktualności Podkarpacie

Zapowiadają kolejne burze z gradem

PODKARPACIE. Ostrzeżenie obowiązuje do 13 sierpnia, do godz. 06.00. ...

Która gmina jest najbogatsza na Podkarpaciu?  - Aktualności Podkarpacie

Która gmina jest najbogatsza na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Najbogatszą gminą w województwie podkarpackim była jedna z gmin w powiecie ropczycko-sędziszowskim. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem