Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
DĘBICA. Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi śledztwo przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi  Dębicy – Jakubowi S., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. Poprzez zadanie ciosu w okolice brzucha spowodował u pokrzywdzonego obrażenia wewnętrzne skutkujące zgonem w dniu 15 marca 2019 r.

W toku postępowania ustalono, iż wieczorem 13 marca 2019 roku Jakub S. wraz z innym osobami, w tym z pokrzywdzonym spożywali alkohol na osiedlu przy ul. Konarskiego w Dębicy. Pomiędzy Jakubem S., a ofiarą doszło do słownej kłótni, w wyniku której Jakub S. pchnął wymienionego w brzuch ostrym narzędziem – prawdopodobnie nożem.

Poinformowani o zdarzeniu ok. godz. 22:50 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastano  załogę karetki pogotowia, która zabierała pokrzywdzonego do szpitala. Obecna na miejscu żona pokrzywdzonego oświadczyła, iż jej mąż około godz. 22:00 wyszedł z mieszkania, aby zapalić papierosa, a około godz. 22:40 usłyszała sygnał dzwoniącego domofonu.

Gdy podniosła słuchawkę usłyszała męża wzywającego pomocy. Następnie wybiegła przed blok, gdzie zobaczyła męża leżącego na ziemi i trzymającego się za prawy bok. Następnie powiadomiła służby ratunkowe i zgodnie z instrukcjami dyspozytora udzielała pokrzywdzonemu pierwszej pomocy.
Reklama
Jakub S. został zatrzymany przez Policję nazajutrz po tym zajściu. Został mu przedstawiony zarzut o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jakub S. oświadczył, iż w chwili obecnej niewiele rozumie i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Oświadczył jedynie, iż leczy się psychiatrycznie i w związku z tym przyjmuje stosowne leki.

W dniu 15 marca 2019 r. Sąd Rejonowy w Dębicy na wniosek prokuratora wobec podejrzanego Jakuba S. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcy za popełnienie zbrodni zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z zeznań przesłuchanych w sprawie świadków wynika, iż Jakub S. już wcześniej miał odgrażać się, że jeżeli ktoś go zdenerwuje, to wbije mu tzw. „kosę”. Miał też bez powodu wybuchać gniewem, krzyczeć, zachowywać się w sposób niezrównoważony. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Utrudnienia na S19 w powiecie niżańskim. Z naczepy tira wypadł ładunek

PODKARPACIE. Komenda Powiatowa Policji w Nisku informuje o utrudnieniach w ruchu na drodze ekspresowej S19 w miejscowości Huta Deręgowska w powiecie niżańskim. Tir uderzył w bariery i z naczepy wypadł przewożony towar,...

Podkarpacie

20 lutego protesty rolników. Utrudnienia na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na wtorek, 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejne protesty w wielu miejscach na drogach województwa podkarpackiego. W kilku powiatach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Pierwszy taki zabieg na Podkarpaciu. Lekarze z Mielca wszczepili endoprotezę dopasowaną do konkretnej pacjentki

MIELEC. Lekarze z Oddziału Ortopedii mieleckiego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu zastosowali „szytą na miarę”, tj. stworzoną specjalnie dla konkretnej pacjentki, endoprotezę stawu kolanowego. To pierwszy taki zabieg na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. jarosławskim. Nie żyje 10-letni chłopiec

PODKARPACIE. 52-letni kierowca hyundaia potrącił przechodzącego przez jezdnię 10-letniego chłopca. Na miejsce zdarzenia wezwano helikopter LPR. Niestety, pomimo reanimacji, życia 10-latka nie udało się uratować.

Podkarpacie

Na podkarpackim odcinku S19 powstanie najwyższa w Polsce estakada

PODKARPACIE. Jednym z kilkunastu obiektów inżynierskich, jaki powstanie na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik, będzie estakada ES-26, która w najwyższym punkcie ma 80 m wysokości. Będzie to najwyższy obiekt tego...

Podkarpacie

Tragedia na torach. Pociąg śmiertelnie potrącił starszą kobietę

PODKARACIE. Jarosławscy policjanci ustalają tożsamość starszej kobiety, która zginęła pod kołami pociągu relacji Przemyśl – Rzeszów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, kiedy wysiadał z samochodu

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Świętoniowa w powiecie przeworskim. Potrącony mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Kierowca peugeota zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Cmolasie w powiecie kolbuszowskim. 33-letni mężczyzna kierujący peugeotem, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Zginął na miejscu.

Reklama