Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

34-latek znęcał się nad rodzicami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Dodano: 06.02.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo przeciwko 34 – letniemu mieszkańcowi Nagoszyna Mirosławowi R. któremu zarzuca się m.in. znęcanie nad rodzicami oraz wymuszenie rozbójnicze wobec matki.

W dniu 30 stycznia 2019 r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze Posterunku Policji w Żyrakowie zostali poinformowani o awanturze, jaką wszczął będący pod wpływem alkoholu Mirosław R., w czasie pobytu u jednego z sąsiadów w miejscowości Nagoszyn. W wyniku podjętej interwencji Mirosław R. został zatrzymany do wytrzeźwienia. W związku z zaistniałym zdarzeniem funkcjonariusze Policji dokonali rozpytania członków najbliższej rodziny Mirosława R. na temat jego dotychczasowego trybu życia, a przede wszystkim przestrzegania przez niego porządku prawnego.

W trakcie rozmowy przeprowadzonej w dniu 31 stycznia 2019 r. z matką Mirosława R. funkcjonariusze Policji wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz skierowali do Prokuratury Rejonowej w Dębicy wniosek o zobowiązanie Mirosława R. do leczenia odwykowego przeciwalkoholowego w warunkach szpitalnych.

W trakcie dalszych czynności procesowych ustalono, że sprawca w okresie od lipca 2018 r. do stycznia 2019 r. dopuścił się trzech wymuszeń rozbójniczych na swojej matce zmuszając ją do wydania łącznie kwoty nie mniejszej niż 320 złotych, poprzez stosowanie wobec niej przemocy polegającej na przyduszaniu jej pierzyną i wypowiadanie gróźb zniszczenia mienia oraz pozbawienia życia.
Reklama
Ponadto ujawniono przestępstwo znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodzicami, 62-letnią matką i 62-letnim ojcem, polegające na różnych formach nękania psychicznego i fizycznego, w tym wszczynaniu pod wpływem alkoholu awantur domowych, używaniu wyzwisk, wypowiadaniu gróźb pozbawienia życia, niszczeniu sprzętów gospodarstwa domowego, wkładaniu głowy matki do muszli klozetowej, wyrzucaniu jej na zewnątrz domu i zmuszaniu do przebywania w niskich temperaturach bez odpowiedniej odzieży, wyśmiewaniu się z choroby ojca, zrzucaniu go z fotela i wylewaniu wiadra z wodą na jego głowę.

Wymienionemu zarzuca się również zabór w celu przywłaszczenia kosiarki o wartości 600 złotych na szkodę matki. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mirosław R. zasadniczo przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów, z pominięciem kradzieży kosiarki, którą rzekomo pożyczył koledze i zapomniał jej odebrać.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Dębicy w dniu 1 lutego 2019 roku zastosował wobec Mirosława R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za zarzucone przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie nowa obwodnica. Podpisano umowę [video-wizualizacja]

PODKARPACIE. Jest umowa z wykonawcą obwodnicy Pilzna. To jedna z trzech nowych obwodnic, jakie powstaną w ciągu DK73. Nowa trasa ma być gotowa w 2029 r.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DW992 w Żółkowie

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w nocy na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żółków w powiecie jasielskim. W zderzeniu dwóch samochodów zginął 38-letni mężczyzna. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe...

Podkarpacie

Zderzenie busa z samochodem osobowym. Utrudnienia na A4 w kierunku Rzeszowa

PODKARPACIE. Dziś rano na podkarpackim odcinku autostrady A4, pomiędzy węzłem Dębica Wschód a węzłem Sędziszów Małopolski doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Prawy pas ruchu w kierunku Rzeszowa jest zablokowany.

Podkarpacie

Kolizja na DK73 w Kołaczycach. Na jezdnię wyciekła substancja chemiczna

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do kolizji z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego pojemniki z substancją chemiczną. Na miejscu pracują służby. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Pożar naczepy ciężarówki na autostradzie A4 w Ostrowie

PODKARPACIE. Kierowcy jadący autostradą A4 w kierunku Rzeszowa, na odcinku pomiędzy węzłem Dębica Zachód, a węzłem Sędziszów Małopolski muszą się liczyć z utrudnieniami. Płonie naczepa tira.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek pod Mielcem

PODKARPACIE. Nie żyje 57-letni kierowca fiata, który zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej...

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Reklama