Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

53-latek chciał podpalić dom, w którym mieszkała jego żona, teściowa i syn

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Niżańscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Jeżowego, który próbował podpalić dom, w którym mieszkała jego była żona, teściowa i syn. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 1 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku, otrzymał zgłoszenie o próbie podpalenia jednego z domów, na terenie gminy Jeżowe. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że jeden z domowników usłyszał hałas w kotłowni, kiedy poszedł sprawdzić co jest tego przyczyną, zauważył płomienie. Paliła się odzież, kosz wiklinowy oraz firanka w oknie.

Na szczęście ogień udało się ugasić i nikt nie odniósł obrażeń. Sprawcą podpalenia okazał się ojciec zgłaszającego, który od dłuższego czasu z nimi nie mieszka. Jak ustalono, mężczyzna niejednokrotnie nachodził rodzinę i odgrażał się. Dodatkowo tej nocy był widziany, jak kręcił się wokół posesji. Policjanci zatrzymali podejrzanego, gdy wracał do swojego domu.
Reklama
53-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia domowników. Mężczyzna przyznał się do winy.  Został objęty policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku

PODKARPACIE. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego.

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19 w Kamieniu. Zginął 37-letni kierowca

KAMIEŃ. Ciężarówka przewoziła ładunek kostki brukowej, który w wyniku uderzenie w bariery ochronne przygniótł kabinę kierowcy.

Podkarpacie

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie

PODKARPACIE. W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 zakażeń, 2 zgony

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Jest wykonawca ponad 12,5-kilometrowego odcinka Via Carpatia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Odcinek drogi ekspresowej S19 Domaradz - Krosno zaprojektuje i wybuduje Mostostal Warszawa.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! We wtorek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Towarzyszyć im będą silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z betoniarką w Babicy. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 15:00.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 200 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali sutki burz, które przeszły w sobotę i niedzielę nad regionem. Odnotowano 209 interwencji.

Reklama