Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

740 rodzin z Podkarpacia otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. 12 i 13 grudnia odbył się Weekend Cudów. Wolontariusze Szlachetnej Paczki ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę. Na Podkarpaciu pomoc otrzymało 740 rodzin, a wartość wsparcia przekroczyła 2 mln zł.

W tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Województwie Podkarpackim zaangażowanych było ponad 16 tysięcy darczyńców. Z powodu pandemii, liczba przedstawicieli instytucji była znacznie mniejsza niż w latach poprzednich. Zmniejszyła się również średnia liczba osób przygotowujących pojedynczą Paczkę. W tej edycji na potrzeby jednej rodziny odpowiadały średnio 22 osoby w naszym województwie. 

O 622 zł w stosunku do ubiegłego roku wrosła natomiast wartość „pojedynczej” Szlachetnej Paczki, która w tym roku wyniosła 3 519zł. To najwyższa średnia wartość pomocy przekazanej jednej rodzinie w 20-letniej historii działania programu
Reklama
W tym roku Szlachetna Paczka objęła pomocą nie tylko samotne osoby starsze, chorych, niepełnosprawnych czy rodziny wielodzietne, ale także osoby szczególnie dotknięte skutkami pandemii. Blisko 20% wszystkich obdarowanych walczyło lub nadal walczy z konsekwencjami trwającej pandemii. 

W efekcie ogromnej, a biorąc pod uwagę okoliczności – niezwykłej mobilizacji Szlachetne Paczki powędrowały w tym roku do potrzebujących z 21 rejonów w naszym województwie.

Szlachetna Paczka działa przez cały rok, nadal możesz pomóc tym, którym zabrakło szczęścia. Dzięki Twoim wpłatom docieramy do nowych potrzebujących rodzin, często w rejony, do których nie dociera nikt inny. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zobacz, jak możesz pomóc.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 12 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [8.04.2020 r.]

Łącznie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 180 przypadków.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu wykonuje się ok. 200 testów dziennie na obecność koronawirusa

Podczas sesji sejmiku województwa, Podkarpacki Inspektor Sanitarny, poinformował o bieżących działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. 168 osób zakażonych na Podkarpaciu. Aktualne dane [7.04.2020 r.]

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 9 kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem SARS CoV2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowi zakażeni na Podkarpaciu. W Łańcucie zmarł starszy mężczyzna

3 nowe przypadkami zakażenia koronawirusem, 7 ofiara śmiertelna, kolejna osoba wyzdrowiała – oto najnowsze informacje z województwa podkarpackiego. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 kolejne przypadki. Nowe dane [6.04.2020]

Łącznie dziś na Podkarpaciu potwierdzono 7 nowych przypadków.

Podkarpacie

Zmarła 2-letnia Anielka, poparzona w pożarze w Leżachowie

W nocy z piątku na sobotę zmarła dwuletnia Anielka, ciężko poparzona w pożarze w Leżachowie w gminie Sieniawa, do którego doszło w lutym br. 

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Kolejna ofiara śmiertelna

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono trzy kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła.

Reklama