Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

740 rodzin z Podkarpacia otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. 12 i 13 grudnia odbył się Weekend Cudów. Wolontariusze Szlachetnej Paczki ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę. Na Podkarpaciu pomoc otrzymało 740 rodzin, a wartość wsparcia przekroczyła 2 mln zł.

W tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Województwie Podkarpackim zaangażowanych było ponad 16 tysięcy darczyńców. Z powodu pandemii, liczba przedstawicieli instytucji była znacznie mniejsza niż w latach poprzednich. Zmniejszyła się również średnia liczba osób przygotowujących pojedynczą Paczkę. W tej edycji na potrzeby jednej rodziny odpowiadały średnio 22 osoby w naszym województwie. 

O 622 zł w stosunku do ubiegłego roku wrosła natomiast wartość „pojedynczej” Szlachetnej Paczki, która w tym roku wyniosła 3 519zł. To najwyższa średnia wartość pomocy przekazanej jednej rodzinie w 20-letniej historii działania programu
Reklama
W tym roku Szlachetna Paczka objęła pomocą nie tylko samotne osoby starsze, chorych, niepełnosprawnych czy rodziny wielodzietne, ale także osoby szczególnie dotknięte skutkami pandemii. Blisko 20% wszystkich obdarowanych walczyło lub nadal walczy z konsekwencjami trwającej pandemii. 

W efekcie ogromnej, a biorąc pod uwagę okoliczności – niezwykłej mobilizacji Szlachetne Paczki powędrowały w tym roku do potrzebujących z 21 rejonów w naszym województwie.

Szlachetna Paczka działa przez cały rok, nadal możesz pomóc tym, którym zabrakło szczęścia. Dzięki Twoim wpłatom docieramy do nowych potrzebujących rodzin, często w rejony, do których nie dociera nikt inny. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zobacz, jak możesz pomóc.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Podkarpacie

Pożar drewnianej karczmy w Bieszczadach. W akcji blisko 100 strażaków

PODKARPACIE. Służby pracują na miejscu pożaru karczmy myśliwskiej Wilcza Jama w miejscowości Smolnik, w powiecie bieszczadzkim. W akcji gaśniczej bierze udział blisko 100 strażaków.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Brzozowie. Są ofiary śmiertelne

BRZOZÓW. Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Rzecznej w Brzozowie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Podkarpacie

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Zamknięty MOP w Stobiernej

PODKARPACIE. W związku z pracami przy rozbudowie drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka, od poniedziałku 3 marca nieczynny będzie MOP w Stobiernej przy S19 (kierunek Lublin).

Podkarpacie

Wypadek na DK9 w Nowej Dębie. Trzy osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dziś po godz. 11:00, na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie, w pobliżu stacji benzynowej, doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Trzy osoby trafiły do szpitala. Do godz. 14:00...

Reklama