Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

81-latkowi przeszkadzały hałasujące dzieci. Przyszedł na plac zabaw z maczetą

Dodano:

Fot. KMP Tarnobrzeg
Fot. KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. 81-letni mieszkaniec Tarnobrzega, z maczetą w ręku, groził dzieciom i jednej z matek na placu zabaw. Mężczyźnie przeszkadzało głośne zachowanie bawiących się dzieci. Na miejscu zdarzenia interweniowała Policja.  

W poniedziałek, po godz. 18:00 dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł na plac zabaw z maczetą. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol policyjny.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili poszkodowane osoby. Sprawcą okazał się 81- letni mieszkaniec osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

Z informacji przekazanych przez świadków wynikało, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Na widok agresywnego zachowani mężczyzny, dzieci opuściły plac zabaw. Jedna z matek zawiadomiła Policję. Wówczas 81-latek, zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Reklama
Za swoje czyny 81-latek usłyszał dwa zarzuty. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki w Tarnobrzegu oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd.
 
Źródło: Fot. KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu DK73. Najkorzystniejsza ofertę złożyła spółka PORR.

Podkarpacie

Zakończyły się remonty dwóch mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończył się remont mostu przez rz. Trzebośnica w m. Ruda Łańcucka w ciągu DK77 i mostu przez rz. Olszanka w m. Olszany w ciągu DK28.

Podkarpacie

Dwie nowe wystawy czasowe w łańcuckim zamku

ŁAŃCUT. Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Wystawy znajdują się w Sali Balowej oraz na II piętrze rezydencji. Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania ekspozycji.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem w Radymnie. Utonął 37-latek

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został znaleziony martwy przy pomoście nad zalewem ZEK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.

Podkarpacie

Wypadek podczas Drift Show w Jarosławiu. BMW wjechało w kobietę

JAROSŁAW. Podczas niedzielnej imprezy motoryzacyjnej w Jarosławiu, doszło do wypadku. 38-latek kierujący bmw wjechał w kobietę. 49-latka została przetransportowana do szpitala. Zawody zostały przerwane.

Podkarpacie

Tragedia w Radymnie. 36-latek pobił kobietę, zmarła w szpitalu

PODKARPACIE. 36-letni mężczyzna zaatakował 58-letnią kobietę. Poszkodowana straciła przytomność i trafiła do szpitala. Tam niestety zmarła. Agresor został ujęty przez przechodnia, a następnie trafił w ręce policji.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW: W czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Zagrożenie obowiązuje w czwartek, 31 lipca 2025 r., w godzinach od 12:00 do 21:00.

Podkarpacie

Wypadek na A4 w Łańcucie. Utrudnienia w ruchu

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło około godz. 8:40. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ranna została jedna osoba.

Reklama