Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

81-latkowi przeszkadzały hałasujące dzieci. Przyszedł na plac zabaw z maczetą

Dodano:

Fot. KMP Tarnobrzeg
Fot. KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. 81-letni mieszkaniec Tarnobrzega, z maczetą w ręku, groził dzieciom i jednej z matek na placu zabaw. Mężczyźnie przeszkadzało głośne zachowanie bawiących się dzieci. Na miejscu zdarzenia interweniowała Policja.  

W poniedziałek, po godz. 18:00 dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł na plac zabaw z maczetą. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol policyjny.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili poszkodowane osoby. Sprawcą okazał się 81- letni mieszkaniec osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

Z informacji przekazanych przez świadków wynikało, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Na widok agresywnego zachowani mężczyzny, dzieci opuściły plac zabaw. Jedna z matek zawiadomiła Policję. Wówczas 81-latek, zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Reklama
Za swoje czyny 81-latek usłyszał dwa zarzuty. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki w Tarnobrzegu oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd.
 
Źródło: Fot. KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 1 nowy przypadek zakażenia, kolejna ofiara śmiertelna

PODKARPACIE. 7 maja w szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia pacjentka.

Podkarpacie

Koronawirus. Zero nowych przypadków. 12 osób wyzdrowiało [6.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem, a 12 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

W szpitalu w Łańcucie zmarła pacjentka z koronawirusem

PODKARPACIE. To 79-letnia kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpacie

Nietypowa akcja strażaków. Uratowali konia, który wpadł do piwnicy

PODKARPACIE. 22 strażaków brało udział w akcji wyciągania konia, który wpadł do piwnicy domu w Hłudnie.

Podkarpacie

Więcej osób starszych na Podkarpaciu. Rekordowa liczba stulatków

PODKARPACIE. O 2,7% wzrosła liczba osób w wieku poprodukcyjnym na Podkarpaciu w 2019 roku. Z kolei liczba osób w wieku produkcyjnym i przedprodukcyjnym zmniejszyła się.

Podkarpacie

366 zakażonych, 229 wyzdrowiało. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [5.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim odnotowano 3 nowy przypadki zakażenia koronawirusem. 3 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

70-latek zlekceważył kwarantannę domową. Grozi mu kara grzywny

70-letni mieszkaniec gminy Radymno zlekceważył zasady kwarantanny domowej i opuścił swoje miejsce zamieszkania. Grozi mu wysoka grzywna.

Reklama