Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

81-latkowi przeszkadzały hałasujące dzieci. Przyszedł na plac zabaw z maczetą

Dodano:

Fot. KMP Tarnobrzeg
Fot. KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. 81-letni mieszkaniec Tarnobrzega, z maczetą w ręku, groził dzieciom i jednej z matek na placu zabaw. Mężczyźnie przeszkadzało głośne zachowanie bawiących się dzieci. Na miejscu zdarzenia interweniowała Policja.  

W poniedziałek, po godz. 18:00 dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł na plac zabaw z maczetą. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol policyjny.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili poszkodowane osoby. Sprawcą okazał się 81- letni mieszkaniec osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

Z informacji przekazanych przez świadków wynikało, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Na widok agresywnego zachowani mężczyzny, dzieci opuściły plac zabaw. Jedna z matek zawiadomiła Policję. Wówczas 81-latek, zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Reklama
Za swoje czyny 81-latek usłyszał dwa zarzuty. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki w Tarnobrzegu oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd.
 
Źródło: Fot. KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

ŁAŃCUT. Dobiega końca dwumiesięczna przerwa w zwiedzaniu Muzeum - Zamku w Łańcucie, która spowodowana była pracami porządkowymi i konserwatorskimi. W najbliższą środę, 1 lutego oficjalnie rozpocznie się nowy sezon turystyczny.

Podkarpacie

Ponad 7,4 tys. strażaków usuwało skutki intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend podkarpaccy strażacy. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, których sutkiem były m.in. połamane drzewa i uszkodzone dachy.

Podkarpacie

Transport ostatnich części maszyny TBM

​PODKARPACIE. Do końca stycznia na placu budowy w Babicy powinny być już wszystkie elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów - Babica.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Blisko 200 interwencji strażaków

​PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Wczoraj było to 198 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Podkarpacie

Ceremonia otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

​PODKARPACIE. Około 1750 uczestników weźmie udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w dziewięciu miejscowościach, w tym w sześciu na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z łosiem

PODKARPACIE. 51-letni kierowca ciężarowego renaulta zderzył się z łosiem, który niespodziewanie wbiegł na ulicę. Uszkodzeniu uległ samochód. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, a zwierzę uciekło do pobliskiego lasu.

Reklama