PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki wprowadziła alarm przeciwpowodziowy dla znacznej części województwa podkarpackiego.
W związku z intensywnymi opadami deszczu i spływem wód opadowych na rzece San oraz jej dopływach, a także niekorzystną prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w zakresie hydrologii wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wprowadziła alarm przeciwpowodziowy od godziny 11:00 dnia 23 czerwca br.
Alarmem został objęty powiat bieszczadzki, leski, sanocki, brzozowski , przemyski, jarosławski, przeworski, leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski, rzeszowski oraz miasto Przemyśl.
Co więcej, od godziny 11.00 dnia 23 czerwca 2020 r. dla części województwa podkarpackiego wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe, którym objęto powiat lubaczowski, krośnieński, miasto Krosno, powiat jasielski, dębicki, strzyżowski, ropczycko – sędziszowski, rzeszowski (z wyłączeniem gminy Dynów i Miasta Dynowa), miasto Rzeszów, powiatu łańcuckiego, mielecki, kolbuszowski, tarnobrzeski (z wyłączeniem gminy Gorzyce) oraz miasto Tarnobrzeg.
PODKAPRACIE. W kwietniu rusza wypłata dodatkowych świadczeń dla rencistów i emerytów, tzw. trzynastek. Jak zapewnia ZUS i Poczta Polska „wszystkie świadczenia dotrą do uprawnionych na czas”.
PODKARPACIE. Już 37 osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Dziś potwierdzono kolejne 7 przypadków, w tym 4 z powiatu rzeszowskiego.
Kolbuszowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w miniony weekend w jednej z restauracji na terenie gminy Cmolas. Lokal, pomimo obowiązującego zakazu, był otwarty dla klientów.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz