Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia, w związku z prognozowanymi burzami z gradem w województwie podkarpackim. Alert obowiązuje w dniu 25.07.2023 w godz. 12:00 – 21:00.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje na terenie 18 powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.

Prognozowane są burze z  gradem, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje 7 powiatów: dębicki, kolbuszowski, mielecki, niżański, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski. Burzom z gradem towarzyszyć będą nieco mniejsze opady deszczu, od 15 mm do 20, lokalnie do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wypadek skoczków spadochronowych. Prawdopodobną przyczyną mógł być zawał

PODKARPACIE. Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 41 lat zostało zabranych do szpitala.

Podkarpacie

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden spowodował wypadek, drugi nie miał prawa jazdy

PODKARPACIE. Za jazdę „na podwójnym gazie” mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Podkarpacie

Uratowali mężczyznę przed utonięciem. Po akcji 60-latek zaczął obrażać ratowników i funkcjonariuszy

PODKARPACIE. Zgłoszenie o topiącym się w stawie w Przedborzu mężczyźnie policjanci otrzymali w piątek około godz. 20.30.

Podkarpacie

22-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Atakował 39-latka narzędziem przypominającym maczetę

DĘBICA. Za popełnienie zbrodni usiłowania zabójstwa człowieka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności

Podkarpacie

Za nami V Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Turbii

STALOWA WOLA. Co mogli zobaczyć uczestnicy V Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbii?

Podkarpacie

IMGW ostrzega: Burze z gradem na Podkarpaciu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla wszystkich powiatów województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Blisko 100 strażaków gasiło pożar hotelu w Chotowej k. Dębicy

Prawie 100 strażaków gasiło pożar w kompleksie wypoczynkowym w Chotowej niedaleko Dębicy, do którego doszło wczoraj. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Sanoka. Kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

W związku z trwającymi pracami przy budowie obwodnicy Sanoka, od 27 maja wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Lipińskiego oraz wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie wjazdu z...

Reklama