Rzeszów - Czwartek, 20.11.2025
Reklama

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

Dodano: 18.04.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

W 17 powiatach obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Są to powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski i Rzeszów, w których alert obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 21:00 oraz powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski, dla których ostrzeżenie obwiązuje w godz. 16:00 – 1:00 (19.04).

Synoptycy IMGW przewidują burze z silnymi opadami deszczu, silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 85 km/h, miejscami nawet do 100 km/h. Burzom może towarzyszyć grad. Istnieje także ryzyko pojawienia się trąby powietrznej.

W 8 powiatach, do godz. 21:00 obowiązuje ostrzeżenie I stopnia: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki i strzyżowski. Tu burze mają mieć nieco słabszy charakter. Będą im towarzyszyć opady deszczu od 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Od 1 lipca wspólny bilet na autobusy ZG PKS i pociągi Polregio

PODKARPACIE. Związek Gmin „PKS” i Polregio podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem jest wprowadzenie wspólnego biletu. Jest to inicjatywa Województwa Podkarpackie, które w znacznym stopniu finansuje tę usługę.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Pojazdy zapaliły się, jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Do groźnego wypadku doszło dziś w nocy na autostradzie A4 w województwie podkarpackim. Samochód dostawczy zderzył się z motorowerem. Obydwa pojazdy stanęły w płomieniach. Poważnie ranny został kierujący jednośladem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! W poniedziałek upały i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II dotyczące upału oraz burz, jakie prognozowane są na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Dodatkowa akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o dodatkowej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Postęp prac na S19 Babica – Jawornik. Powstaje tu najwyższa estakada w Polsce

PODKARPACIE. Od zakończenia przerwy zimowej, tempo prac na budowie drogi ekspresowej S19 między Babicą a Jawornikiem znacznie przyspieszyło. Roboty prowadzone są w każdej branży. Zaawansowanie prac wynosi blisko 50 proc.

Podkarpacie

Podkarpackie Święto Miodu już po raz dwudziesty

PODKARPACIE. "Wczoraj, dziś i jutro pszczelarstwa na Podkarpaciu" - pod takim hasłem odbędzie się jubileuszowa XX. edycja Podkarpackiego Święta Miodu.

Podkarpacie

Nad Jeziorem Solińskim będzie bezpieczniej. Bieszczadzkie Pogotowie ma własną motorówkę

PODKARPACIE. 4 czerwca 2025 r. odbyło się wodowanie nowego ambulansu wodnego, który w sezonie letnim będzie wykorzystywany na Jeziorze Solińskim przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe.

Podkarpacie

Intensywny deszcz i burze na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami oraz silnymi opadami deszczu, jakie spodziewane są w poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek...

Reklama