Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

Dodano: 18.04.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

W 17 powiatach obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Są to powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski i Rzeszów, w których alert obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 21:00 oraz powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski, dla których ostrzeżenie obwiązuje w godz. 16:00 – 1:00 (19.04).

Synoptycy IMGW przewidują burze z silnymi opadami deszczu, silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 85 km/h, miejscami nawet do 100 km/h. Burzom może towarzyszyć grad. Istnieje także ryzyko pojawienia się trąby powietrznej.

W 8 powiatach, do godz. 21:00 obowiązuje ostrzeżenie I stopnia: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki i strzyżowski. Tu burze mają mieć nieco słabszy charakter. Będą im towarzyszyć opady deszczu od 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

31-latek autorem osobliwych kradzieży. Wynosił ze sklepu ekspresy do kawy

JAROSŁAW. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na dzierżawę MOP-ów przy A4

PODKARPACIE. Termin składania ofert mija 31 stycznia 2020 r.

Podkarpacie

Nietrzeźwość za kółkiem tłumaczył przyjętą kroplówką. Później wyjaśniał, że pił po wypadku

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy subaru, który w Zdziarach wjechał do rowu.

Podkarpacie

Listopadowy weekend okiem policji

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu odbywa się w dniach od 18 do 24 listopada 2019 r.

Podkarpacie

Malejąca liczba sklepów nie wpływa na sprzedaż towarów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na jeden sklep przypadało 135 mieszkańców (najwięcej ze wszystkich województw).

Podkarpacie

56- latek odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go lekarzowi podczas badań

JAROSŁAW. 56-letni mężczyzna odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go z biurka lekarza, który go badał.

Podkarpacie

Studenci coraz rzadziej wybierają uczelnie z Podkarpacia

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim, podobnie jak w Polsce, stale zmniejsza się liczba studentów.

Reklama