PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z prognozowanymi burzami I i II stopnia oraz towarzyszącemu im silnemu deszczowi.
W poniedziałek, 28 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie kilkunastu powiatów województwa podkarpackiego obowiązuje I stopień zagrożenia. Synoptycy zapowiadają burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.
Ostrzeżenie obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.
Z kolei dla powiatów dębickiego, jasielskiego oraz mieleckiego wprowadzono II stopień ostrzeżenia. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Spadnie od 60 mm do 80 mm deszczu, lokalnie 90 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h.
W tych regionach alert obowiązuje do godz. 14:00.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz