Rzeszów - Piątek, 18.07.2025
Reklama

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. 46-letnia kobieta trafiła do szpitala

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 46-letnia mieszkanka Wetliny została zaatakowana przez niedźwiedzia. Zwierzę kilkukrotnie ją pogryzło. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj w okolicach miejscowości Krywe w powiecie bieszczadzkim. 46-letnia kobieta, mieszkanka Wetliny, wybrała się na wędrówkę przez bieszczadzkie lasy w poszukiwaniu zrzutów poroża jelenia. W pewnym momencie znalazła się zbyt blisko gawry niedźwiedzia. Wówczas zwierzę wyszło z legowiska i zaatakowało kobietę, gryząc ją kilkukrotnie. 46-latka chcąc odwrócić uwagę niedźwiedzia, odrzuciła plecak, którym zainteresowało się zwierzę, dzięki czemu udało jej się uciec. Po przejściu kilku kilometrów znalazła pomoc u leśniczego w Kalnicy, który odwiózł ją do szpitala w Lesku. Lekarze musieli zszyć rany.

Policja przypomina, że dzikie zwierzęta mogą być niebezpieczne i najlepiej unikać spotkań z nimi, gdyż mogą być agresywne. Podczas bezpośredniego spotkania z takim zwierzęciem, należy przede wszystkim zachować spokój. Nie wolno ulegać panice i w żadnym wypadku nie zbliżać się do zwierzęcia. Jeżeli niedźwiedź nie jest świadomy naszej obecności, należy się cicho i powoli wycofać.
 
Źródło: KPP Lesko
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 22 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane z naszego województwa. Dziś (20.07.2020) zanotowano 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 21 osób.

Podkarpacie

Wystartowało letnie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Rejsy będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Reklama