Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Awaryjne lądowanie na prywatnej posesji. Samolot uderzył w garaż

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. KWP
fot. KWP
PODKARPACIE. Mały samolot z powodu awarii wylądował na prywatnej posesji, uderzył w garaż i uszkodził zaparkowany samochód. 69-letni pilot wyszedł o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 8:00 w rejonie lotniska w Krośnie. Jak informuje Policja, pilot małego samolotu silnikowego lądował awaryjnie na prywatnej posesji przy ul. Zręcińskiej. Samolot uderzył w latarnię i garaż. Uszkodził też zaparkowany samochód. Samolot także uległ uszkodzeniu. 69-letni pilot wyszedł o własnych siłach. Leciał sam. Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do szpitala.

Jak się okazało, pilot chwilę po starcie stwierdził, że doszło do awarii silnika i zdecydował o awaryjnym lądowaniu.

O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia na Jeziorze Solińskim. Utonął 17-latek

PODKAPACIE. 17-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jest kolejną ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu. Chłopak utonął w Jeziorze Solińskim.

Podkarpacie

Koronawirus. 11 nowych zakażeń na Podkarpaciu [6.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 11 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Dziesiątki interwencji strażaków po ulewach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W czwartek nad województwem podkarpackim przeszły intensywne deszcze, którym miejscami towarzyszyły burze. Podkarpaccy strażacy mieli ręce pełne roboty.

Podkarpacie

Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku w Stalowej Woli

PODKARPACIE. Stalowowolscy policjanci poszukuje świadków tragicznego wypadku , do którego doszło na początku lipca w Stalowej Woli. W wypadku zginęło małżeństwo, które osierociło trójkę dzieci.

Podkarpacie

6 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [5.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Silny deszcz z burzami na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało najwyższy stopień ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami, jakie przejdą nad województwem podkarpackim. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [4.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu za ponad 13 mln zł

PODKARPACIE. Powstanie dodatkowy przystanek w Przemyślu, nowe perony na stacjach Hurko i Medyka oraz przejście pod torami w Żurawicy.

Reklama