Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Zakres prac obejmuje kompleksowy remont obiektu, w tym wykonanie wszystkich warstw bitumicznych nawierzchni na moście i dojazdach oraz oznakowania poziomego jezdni.

Roboty będą prowadzone połówkowo, pod ruchem: najpierw remontowana będzie jedna połowa mostu, a ruch odbywać się będzie wahadłowo po drugiej. Po zakończeniu prac ruch zostanie przełożony na wyremontowaną część, a prace przeniosą się na drugą stronę.

Remont potrwa 11 miesięcy od podpisania umowy, a jego wartość wynosi 2 337 827,65 zł. Wykonawcą jest firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Obecny most został wybudowany w 1966 roku. Ma długość 64 m i przebiega pod kątem 63 stopni względem rzeki. Jest konstrukcją żelbetową dwuprzęsłową ze wspornikami, z czterodźwigarowym ustrojem belkowym połączonym monolityczną płytą pomostową i poprzecznicami co 6,25 m. Belki mają wysokość 1,26 m, szerokość 0,50 m w przęsłach i 0,70–0,80 m nad podporami. Filary są monolityczne, pełnościenne i posadowione bezpośrednio na gruncie.

Reklama

W 1998 roku ustrój nośny wzmocniono kablami sprężającymi i dodatkową płytą pomostową, podnosząc klasę nośności do „B” bez zmiany wymiarów i schematu statycznego.

Podczas remontu wykonano nowe elementy pomostu: izolację, balustrady, bariery, kapy chodnikowe, gzymsy oraz nawierzchnię jezdni z urządzeniami dylatacyjnymi.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 58 nowych adeptów dołączyło do grona funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Podkarpacie

61-latek z Rzeszowa zasłabł za kierownicą i uderzył w lampę. Nie żyje

JAROSŁAW. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Jarosławiu.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy S19 Krosno - Miejsce Piastowe

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę (ZRID) ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Krosno i Miejsce Piastowe.

Podkarpacie

Zderzenie quada z osobówką. 1 osoba w szpitalu

PODKARPCIE. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Okonin powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Podkarpacie

Dziesiątki interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPCIE. Połamane drzewa, zalane piwnice, uszkodzone dachy – to skutki silnego wiatru oraz intensywnych opadów deszczu w województwie podkarpackim. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci podsumowali akcję "Trzeźwość"

PODKARPACIE. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 20 tys. kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 33 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW-PIB  wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem na Podkarpaciu.

Reklama