Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Bieszczadka, Duża Mi, a może ViaKarpatka? - trwa konkurs na "imię" dla maszyny TBM

Dodano:

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
PODKARPACIE. Trwa konkurs na wybór „imienia” dla maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży ponad 2-kilometrowy tunel na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. Do wyboru jest sześć nazw.

Na początku listopada br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła konkurs na nazwę maszyny TBM. Do 23 listopada wpłynęło około 1500 zgłoszeń, z czego po uwzględnieniu powtórzeń i odrzuceniu zgłoszeń niekompletnych, wyselekcjonowano 348 unikalnych propozycji. Ostatecznie komisja złożona z przedstawicieli GDDKiA, Ministerstwa Infrastruktury oraz wykonawcy, czyli konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construction wybrała sześć propozycji:
  • Bieszczadka
  • Duża Mi
  • Karpatka
  • Nela
  • Podkarpatka
  • ViaKarpatka

O tym, która z nich stanie się oficjalnym „imieniem” maszyny TBM zdecydują internauci. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 16 grudnia br. Ankieta dostępna jest tutaj.
Reklama
- Laureaci Konkursu będą mogli odwiedzić plac budowy tunelu na S19 Rzeszów Południe - Babica. Otrzymają również zestaw promocyjnych upominków od GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji. Laureatami są osoby, których unikalne propozycje nazw trafiły do drugiego etapu Konkursu. W przypadku, gdy jedna nazwa została zaproponowana przez więcej niż jednego uczestnika, komisja konkursowa wyłoni laureata spośród tych uczestników w drodze losowania. Z laureatami skontaktujemy się drogą mailową – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 grudnia 2022 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [11.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 142 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Radosław Wiatr został II Wicewojewodą Podkarpackim

PODKARPACIE. Z dniem 9 marca 2022 r. Radosław Wiatr objął stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Ponad 140 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 5 osób [10.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 144 zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 50-letniej kobiety na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Komorów w powiecie kolbuszowskim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 170 zakażeń, 15 zgonów [9.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 179 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [8.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 167 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Ranny 10-latek

ŁAŃCUT. Policjanci z Łańcuta wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w Białobrzegach. W zdarzeniu ucierpiał 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Z Wisłoki wyłowiono ciało zaginionej 30-latki

PODKARPACIE. Wczoraj w rzece Wisłoka w Dębicy znaleziono ciało zaginionej 30-letniej mieszkanki Straszęcina. Rodzina potwierdziła jej tożsamość.

Reklama