Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Budowa S19 na Podkarpaciu. Pomimo pandemii prace trwają

Dodano: 07.05.2020 r.

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Prace przy budowie S19 na Podkarpaciu nie zwalniają tempa. Roboty prowadzone są na 5 z 6 odcinków.
 
Pomimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących ograniczeń, wykonawcy nie przerywają robót na budowie drogi ekspresowej S19, zachowując jednocześnie zasady bezpieczeństwa i zalecenia sanitarne.  
 
Przypomnijmy, budowę drogi, która połączy Rzeszów z Lublinem podzielono na dwanaście odcinków, po sześć w każdym z województw. Na Podkarpaciu prace trwają już na pięciu z nich. Szósty (Kamień – Sokołów Młp. Płn.) czeka na zgodę Wojewody.
 
Na większości tych odcinków, roboty budowlane polegają m.in. na wycince drzew, karczowaniu pni, odhumusowaniu terenu, przebudowie kolizji branżowych czy wykonaniu nasypów i wykopów drogowych. Na niektórych odcinkach wykonawcy prowadzą również prace przy obiektach mostowych oraz przejściach dla zwierząt.
 
Reklama
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z pierwszych odcinków ekspresówki kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a z całej trasy pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim w połowie 2022 r.
 
Dzięki inwestycji, trasę z Rzeszowa do Warszawy, pokonamy samochodem w czasie poniżej trzech godzin. Trasa przez Lublin zastąpi dotychczasowy szlak prowadzący przez Radom, Opatów i Kolbuszową, czyli DK9.  S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem to również fragment przyszłej Via Carpatia.
 
W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i przebiegał będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Od 19 kwietnia otwarte żłobki i przedszkola. Pozostałe obostrzenia przedłużone

PODKARPACIE. Od poniedziałku dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Będzie również dozwolony sport na świeżym powietrzu, z pewnymi ograniczeniami. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 50 osób [14.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla większości powiatów, dotyczące intensywnych opadów śniegu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Króliku Polskim. Nie żyje 36-letni motocyklista

PODKARPACIE. 36-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, uderzył w betonowy przepust i wjechał do rzeki.

Podkarpacie

Podpisano umowę na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Dziś podpisano umowę pomiędzy GDDKiA Oddział w Rzeszowie, a firmą Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 600 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 5 osób [12.04.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 623 osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ponad 830 tys. zł na wsparcie filmów związanych z Podkarpaciem

PODKARPACIE. Ruszył nabór wniosków do piątej edycji konkursu na wsparcie produkcji filmowej Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy 2021. Do rozdysponowania jest ponad 830 tys. zł.  Zgłoszenia trwają do 7 maja 2021 r.

Reklama