Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Coraz częściej wybieramy polskie produkcje filmowe. Wciąż maleje liczba kin na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Na Podkarpaciu w 2018 roku zmniejszyła się liczba kin oraz miejsc na widowni w porównaniu z 2017 rokiem. Jednak było więcej seansów zarówno filmów polskich jak i zagranicznych. Wzrosła liczba widzów na seansach polskich filmów, natomiast zmalała na filmach zagranicznych.

W województwie podkarpackim na koniec 2018 roku funkcjonowało 27 kin, które łącznie posiadały 13,7 tys. miejsc na widowni.

W podkarpackich kinach odbyło się łącznie 87,3 tys. seansów filmowych, w tym 19,7 tys. seansów filmów polskich. Na wszystkich seansach było 2,2 mln widzów, w tym na polskich filmach - 817,9 tys. widzów.

W 2018 roku na Podkarpaciu ubyły 4 kina w porównaniu z 2017 rokiem. Mniej było także miejsc na widowni (o 1,1 tys. miejsc).

Natomiast o 14,0 tys. wzrosła liczba seansów filmowych, w tym również filmów polskich (o 5,1 tys.) w porównaniu z 2017 rokiem. Liczba widzów na seansach filmów zagranicznych zmalała o 52,9 tys. widzów, a wzrosła aż o 247,6 tys. na seansach filmów polskich.

Na jeden seans filmowy w podkarpackich kinach w 2018 roku przypadało 25 widzów.
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstał nowoczesny kompleks penitencjarny dla kobiet

PODKARPACIE. Na obiekt składa się pawilon mieszkalny dla 200 skazanych kobiet oraz hala produkcyjna o powierzchni 800 m kw. umożliwiająca podjęcie pracy przez osadzone tam osoby.

Podkarpacie

Alert IMGW! Upały na Podkarpaciu, nawet 35 stopni Celsjusza

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Grupa SPEED w akcji. Motocyklista pędził ponad 170 km/h w terenie zabudowanym

PODKARPACIE. Trzech motocyklistów zostało ukaranych wysokimi mandatami za szybką jazdę. Jeden z nich pędził aż 179 km/h w terenie zabudowanym.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 300 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły wczoraj nad regionem. Odnotowano 325 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragedia nad Jeziorem Solińskim. Utonął 59-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 na Jeziorze Solińskim w miejscowości Rajskie. Utonął 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na A4. Nie żyje 42-latek z Rzeszowa

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie zjazdu z autostrady A4 w miejscowości Mirocin, w powiecie przeworskim. 42-letni motocyklista uderzył w bariery ochronne. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu z 5 osobami. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Pięciu mężczyzn ucierpiało w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jabłonica Ruska w powiecie brzozowskim. Najbardziej poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jego stan jest ciężki.

Reklama