Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Coraz mniej studentów na Podkarpaciu

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. O blisko 2 % spadła liczba studentów na Podkarpaciu w 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem.

W województwie podkarpackim, podobnie jak i w całej Polsce systematycznie zmniejsza się liczba studentów, zarówno na uczelniach publicznych jak i prywatnych.

W roku 2019 liczba studentów na Podkarpaciu, w porównaniu z rokiem 2018, zmniejszyła się o 913 osób. Spadki zanotowano przede wszystkim na największych uczelniach, tj.  Politechnika Rzeszowska (spadek o 855 studentów) i Uniwersytet Rzeszowski (spadek o 129 studentów). Natomiast niektóre uczelnie prywatne zanotowały wzrost liczby studentów – największy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (o 195 studentów). 
Reklama
W 2019 roku na Podkarpaciu studiowało 46 tys. studentów (łącznie z osobami studiującymi w filiach i jednostkach zamiejscowych), w tym 2,6 tys. cudzoziemców (stan na 31 grudnia). Ponad 56% wszystkich studentów stanowiły kobiety.

Największą uczelnią w województwie podkarpackim był Uniwersytet Rzeszowski, w którym studiowało 16,2 tys. studentów. Na drugim miejscu znalazła się Politechnika Rzeszowska – 12,0 tys. studentów. Największą uczelnią prywatną była Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, w której studiowało 5,4 tys. osób. WSIiZ mogła się także pochwalić najwyższą liczbą studiujących cudzoziemców – 1,5 tys.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacka Policja ma nowe radiowozy

4 nowe pojazdy trafią do komend Policji na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju. Na Podkarpaciu 62 nowe przypadki [24.09.2020]

PODKARPACIE. „Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Podkarpacie

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [23.09.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje WSSE w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim odnotowano więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Są 2 nowe ofiary śmiertelne.

Podkarpacie

Koronawirus. 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało, 3 zmarły [22.09.2020]

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. 58 zakażeń, 27 wyzdrowień na Podkarpaciu [21.09.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, dziś w województwie podkarpackim odnotowane 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. Kolejne 27 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Podpisano umowę na remont mostu w Tryńczy

Podpisano umowę na zaprojektowanie i remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Tryńcza w ciągu DK77.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 49 zakażeń, 30 wyzdrowień, 4 zgony [18.09.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Nowej Wsi. Nie żyje 17-letnia dziewczyna

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Nowa Wieś w powiecie krośnieńskim. 

Reklama