Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

Dodano: 11.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W ostatnich latach województwo podkarpackie należało do krajowej czołówki, jeżeli chodzi o działalność innowacyjną przedsiębiorstw. Dotyczyło to przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie, a także jednostek wprowadzających innowacje w różnych zakresach.

W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%. To uplasowało go na 1. miejscu wśród województw. Odsetek przedsiębiorstw usługowych aktywnych innowacyjnie wyniósł 15,5% (12. miejsce wśród województw).

Odsetek przedsiębiorstw przemysłowych, które wprowadziły innowacje w latach 2016-2018 na Podkarpaciu osiągnął poziom 29,0% (2. miejsce wśród województw), a przedsiębiorstw usługowych 10,3% (14. miejsce).
Reklama
Przedsiębiorstw przemysłowych które wprowadziły innowacje produktowe było 21,5%, a przedsiębiorstw usługowych 6,9%. Procesy biznesowe zainicjowało 24,3% przedsiębiorstw przemysłowych i 7,8% usługowych.

W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych wśród jednostek aktywnych innowacyjnie, a które otrzymały publiczne wsparcie finansowe na działalność innowacyjną wyniósł 19,3% (4. miejsce wśród województw). Analogiczny wskaźnik dla przedsiębiorstw usługowych wyniósł 21,5% (3. miejsce wśród województw).

Odsetek innowacyjnych przedsiębiorstw przemysłowych w latach 2016-2018, w porównaniu z latami 2015-2017, wzrósł o 9,6 p.proc., natomiast odsetek przedsiębiorstw usługowych zmalał o 0,8 p.proc.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Malejąca liczba sklepów nie wpływa na sprzedaż towarów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na jeden sklep przypadało 135 mieszkańców (najwięcej ze wszystkich województw).

Podkarpacie

56- latek odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go lekarzowi podczas badań

JAROSŁAW. 56-letni mężczyzna odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go z biurka lekarza, który go badał.

Podkarpacie

Studenci coraz rzadziej wybierają uczelnie z Podkarpacia

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim, podobnie jak w Polsce, stale zmniejsza się liczba studentów.

Podkarpacie

Samochód wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

PODKARPACIE. Mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka została przewieziona do szpitala.

Podkarpacie

Akt oskarżenia dla byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie

PODKARPACIE. Podejrzany tłumaczy się, że pieszej nie widział i został oślepiony przez nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Podkarpacie

CBŚP zapobiegła porwaniu dla okupu. Jednego z podejrzanych zatrzymano na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu przy obwodnicy Sanoka

SANOK. Zmiany w organizacji ruchu potrwają ok. 1 miesiąca.

Podkarpacie

75 rocznica utworzenia Muzeum–Zamku w Łańcucie

ŁAŃCUT. W trakcie uroczystości dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Glori Artis".

Reklama