Rzeszów - Piątek, 24.07.2026
Reklama

Ćwiczenia ALARM 2026. W całym województwie zawyją syreny

Dodano: 20.07.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

PODKARPACIE. We wtorek 21 lipca, w godzinach 7:00–19:00, na terenie całego kraju odbędą się ćwiczenia z zakresu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniu uderzeniami z powietrza pod kryptonimem „ALARM 2026". Zostały one przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w porozumieniu z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz Ministerstwem Obrony Narodowej.

Tego dnia na terenie całego województwa przeprowadzone zostanie głośne uruchomienie syren alarmowych. Syreny wyemitują obowiązujące sygnały alarmowe:

  • ogłoszenie alarmu — modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty,
  • odwołanie alarmu — ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty.

Sygnały zostaną nadane zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 lutego 2024 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu (Dz.U. poz. 290).

Emitowane komunikaty będą miały charakter wyłącznie ćwiczebny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 230 nowych przypadków na Podkarpaciu [15.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Wypadek na DK9 w Chmielowie. Ciężarówka z naczepą spadła z nasypu

PODKARPACIE. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i zsunął się z kilkunastometrowego nasypu. Utrudnienia w miejscu zdarzenia mogą potrwać do godz. 11:30.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [14.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Zmarło kolejne 17 osób.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 76-latka w powiecie sanockim

PODKARPACIE. 76-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód w miejscowości Prusiek. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 230 nowych przypadków na Podkarpaciu [13.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 13 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Mało zakażeń, dużo zgonów [12.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Odnotowano najniższą od dwóch tygodni liczbę nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 150 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [11.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, dotyczący zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 w województwie podkarpackim.

Reklama