Rzeszów - Czwartek, 23.07.2026
Reklama

Ćwiczenia ALARM 2026. W całym województwie zawyją syreny

Dodano: 20.07.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

PODKARPACIE. We wtorek 21 lipca, w godzinach 7:00–19:00, na terenie całego kraju odbędą się ćwiczenia z zakresu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniu uderzeniami z powietrza pod kryptonimem „ALARM 2026". Zostały one przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w porozumieniu z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz Ministerstwem Obrony Narodowej.

Tego dnia na terenie całego województwa przeprowadzone zostanie głośne uruchomienie syren alarmowych. Syreny wyemitują obowiązujące sygnały alarmowe:

  • ogłoszenie alarmu — modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty,
  • odwołanie alarmu — ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty.

Sygnały zostaną nadane zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 lutego 2024 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu (Dz.U. poz. 290).

Emitowane komunikaty będą miały charakter wyłącznie ćwiczebny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W szpitalu w Łańcucie zmarła pacjentka z koronawirusem

PODKARPACIE. To 79-letnia kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpacie

Nietypowa akcja strażaków. Uratowali konia, który wpadł do piwnicy

PODKARPACIE. 22 strażaków brało udział w akcji wyciągania konia, który wpadł do piwnicy domu w Hłudnie.

Podkarpacie

Więcej osób starszych na Podkarpaciu. Rekordowa liczba stulatków

PODKARPACIE. O 2,7% wzrosła liczba osób w wieku poprodukcyjnym na Podkarpaciu w 2019 roku. Z kolei liczba osób w wieku produkcyjnym i przedprodukcyjnym zmniejszyła się.

Podkarpacie

366 zakażonych, 229 wyzdrowiało. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [5.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim odnotowano 3 nowy przypadki zakażenia koronawirusem. 3 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

70-latek zlekceważył kwarantannę domową. Grozi mu kara grzywny

70-letni mieszkaniec gminy Radymno zlekceważył zasady kwarantanny domowej i opuścił swoje miejsce zamieszkania. Grozi mu wysoka grzywna.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 nowych przypadków, 4 wyzdrowienia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [4.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Prace na obwodnicy Łańcuta nie zwalniają tempa

Ponad 14% prac przy robotach drogowych oraz blisko 65% przy robotach mostowych na obwodnicy Łańcuta. Mimo pandemii roboty nie zwalniają tempa.

Reklama