Rzeszów - Czwartek, 28.05.2026
Reklama

Czołowe zderzenie osobówki z busem w Widełce. Utrudnienia trwały kilka godzin

Dodano: 26.05.2026 r. / Redakcja

Wypadek w Widełce / fot. KPP w Kolbuszowej
Wypadek w Widełce / fot. KPP w Kolbuszowej

WIDEŁKA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w Widełce na drodze krajowej nr 9. W czołowym zderzeniu jeepa z busem ranny został kierowca osobówki, którego do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w rejonie stacji paliw doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Jeep z busem marki Iveco. Siła uderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Konieczne było podjęcie natychmiastowych działań ratowniczych.

Kierowca jeepa doznał obrażeń i wymagał specjalistycznej pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został przewieziony do szpitala. Kierowcą iveco zajęły się obecne na miejscu zespoły ratownictwa medycznego.

Przez kilka godzin na miejscu pracowali policjanci, służby ratunkowe oraz strażacy. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny pojazdów i wykonywali czynności procesowe, które mają wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

Działania związane z usuwaniem uszkodzonych pojazdów i sprzątaniem jezdni trwały kilka godzin. W tym czasie policjanci kierowali ruchem i wyznaczali bezpieczne przejazdy na drodze krajowej nr 9.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [5.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 455 osób wyzdrowiało. Zmarło 9 osób. 

Podkarpacie

Blisko 700 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób [4.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 691 nowych przypadków. Kolejnych 271 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 i występowania chorób współistniejących zmarło dziewięć osób.

Podkarpacie

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Reklama