Rzeszów - Środa, 27.05.2026
Reklama

Czołowe zderzenie osobówki z busem w Widełce. Utrudnienia trwały kilka godzin

Dodano: 26.05.2026 r. / Redakcja

Wypadek w Widełce / fot. KPP w Kolbuszowej
Wypadek w Widełce / fot. KPP w Kolbuszowej

WIDEŁKA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w Widełce na drodze krajowej nr 9. W czołowym zderzeniu jeepa z busem ranny został kierowca osobówki, którego do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w rejonie stacji paliw doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Jeep z busem marki Iveco. Siła uderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Konieczne było podjęcie natychmiastowych działań ratowniczych.

Kierowca jeepa doznał obrażeń i wymagał specjalistycznej pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został przewieziony do szpitala. Kierowcą iveco zajęły się obecne na miejscu zespoły ratownictwa medycznego.

Przez kilka godzin na miejscu pracowali policjanci, służby ratunkowe oraz strażacy. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny pojazdów i wykonywali czynności procesowe, które mają wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

Działania związane z usuwaniem uszkodzonych pojazdów i sprzątaniem jezdni trwały kilka godzin. W tym czasie policjanci kierowali ruchem i wyznaczali bezpieczne przejazdy na drodze krajowej nr 9.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Poligon w Nowej Dębie będzie powiększony o 10 tys. ha

NOWA DĘBA. Poligon powiększy się o 10 tysięcy ha, dzięki czemu stanie się drugim pod względem wielkości poligonem w Polsce.

Podkarpacie

Niebezpieczne zderzenie dwóch pojazdów. Do szpitala trafiła kobieta z dziećmi w wieku 4 i 6 lat

PODKARPACIE. W wyniku zderzenia volkswagena z iveco do szpitala została przewieziona kobieta z dwójką dzieci, w wieku 4 i 6 lat.

Podkarpacie

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę posterunku policji

ZAGÓRZ. 24 września br. odbyła się ceremonia podpisania dokumentu i wmurowania symbolicznej kapsuły pod nową siedzibę posterunku Policji w Zagórzu.

Podkarpacie

Polskie nazwy miast na znakach drogowych

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Podkarpacie

Trwa remont na zamku w Łańcucie. Prace odbywają się w Oranżerii i Ujeżdżalni [FOTO]

ŁAŃCUT. Muzeum-Zamek w Łańcucie realizuje dwa wielomilionowe projekty, dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

PODKARPACIE. Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie.

Podkarpacie

Otwarto nowy most na Wisłoku

W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Reklama