Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Darmowe badania techniczne samochodów i konsultacje z fachowcami

Dodano: 10.09.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
ŁAŃCUT. Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W sobotę 14 września do Łańcuta zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Łańcucie pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Motores. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Motores, ul. Podzwierzyniec 78, w godzinach od 10 do 16.

„W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie” – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.
Reklama
W ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek.

„Jako kierowcy powinniśmy pamiętać o regularnych kontrolach stanu technicznego samochodu, bo bezpieczeństwo, zarówno nasze jak i naszych pasażerów, jest najważniejsze. Dlatego zachęcamy do udziału w akcji PitStop, w trakcie której taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Całość zajmuje tylko chwilę, a nasi fachowcy sprawdzą, czy z samochodem jest wszystko w porządku czy kierowca powinien zgłosić się do mechanika w celu usunięcia usterki” – mówi Jakub Rzeszutek ze sklepu motoryzacyjnego Motores należącego do sieci ProfiAuto.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu aktywowano już ponad 42 tys. bonów turystycznych

PODKARPACIE. Największą liczbę bonów aktywowano w Rzeszowie – ponad 6 tys.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 115 nowych przypadków [29.09.2020]

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. To największa dobowa liczba zakażeń od początku pandemii. Kolejne 58 osób wyzdrowiało. 3 osoby zmarły.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja ma nowe radiowozy

4 nowe pojazdy trafią do komend Policji na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju. Na Podkarpaciu 62 nowe przypadki [24.09.2020]

PODKARPACIE. „Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Podkarpacie

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [23.09.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje WSSE w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim odnotowano więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Są 2 nowe ofiary śmiertelne.

Podkarpacie

Koronawirus. 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało, 3 zmarły [22.09.2020]

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. 58 zakażeń, 27 wyzdrowień na Podkarpaciu [21.09.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, dziś w województwie podkarpackim odnotowane 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. Kolejne 27 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Podpisano umowę na remont mostu w Tryńczy

Podpisano umowę na zaprojektowanie i remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Tryńcza w ciągu DK77.

Reklama