Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Do przemytu papierosów użył drona

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
44-letni obywatel Ukrainy przy użyciu drona przemycał papierosy przez granicę w okolicach Korczowej. Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną.

Podczas nocnej służby z wtorku na środę (22/23 października) w okolicach Korczowej  na Podkarpaciu, patrol Straży Granicznej zauważył dzięki kamerom termowizyjnym przelatującego przez granicę z Ukrainy do Polski drona. Następnie, bezzałogowiec wrócił z powrotem na teren Ukrainy.

W rejonie, w którym zauważono drona, funkcjonariusze natrafili na mężczyznę, który pakował do samochodu papierosy. Mundurowi od razu połączyli zdarzenie z nocnymi przelotami drona. Jak się okazało, mężczyzna przy wykorzystaniu drona, przemycił przez granicę papierosy o łącznej wartości 5 tys zł.

44-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Straż Graniczna wszczęła wobec niego postępowanie karno-skarbowe. Na poczet kary zabezpieczono 2 tys. złotych. Dodatkowo, ob. Ukrainy został zobowiązany do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu przez kolejny rok.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

109 osób na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym

 Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ruszyły zgłoszenia do szóstej edycji Rajdu Rzeszowiak

6. Rajd Rzeszowiak otworzy rajdowe zmagania na Podkarpaciu. Zawody odbędą się w dniach 20-21 marca na trasach Rajdu Rzeszowskiego. Ruszyły zgłoszenia do rajdu.

Podkarpacie

Wandal uszkodził osiem samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia

KROSNO. Policjanci zatrzymali wandala, który uszkodził 8 samochodów na osiedlu Markiewicza w Krośnie.

Podkarpacie

W Arłamowie ruszył konwent marszałków

ARŁAMÓW. Tematyka konwentu będzie związana z nową perspektywą finansową, polityką senioralną i wyzwaniami ekologicznymi.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z pozytywną decyzją wojewody

PODKARPACIE. Wczoraj podpisana została decyzja o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Lasy Janowskie - Zdziary. 

Podkarpacie

Groźne zderzenie dwóch samochodów

TARNOBRZEG. Dwie osoby zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, na skrzyżowaniu ulic Alfreda Freyera i ul. Wiącka w Tarnobrzegu.

Podkarpacie

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu "web.Master podkarpacki"

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego włącznie.

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem. 20-latek trafił do szpitala

PODKARPACIE. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo.

Reklama