Rzeszów - Poniedziałek, 20.04.2026
Reklama

Driftował BMW i uderzył w Volvo. 21-latek stracił prawo jazdy

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

Kolizja w miejscowośći Osiek Jasielski na Podkarpaciu / fot. KPP w Jaśle
Kolizja w miejscowośći Osiek Jasielski na Podkarpaciu / fot. KPP w Jaśle

PODKARPACIE. Kolizją drogową i poważnymi uszkodzeniami pojazdów zakończyła się brawurowa jazda 21-letniego kierowcy BMW. Mężczyzna, wykonując niebezpieczny manewr, stracił panowanie nad autem i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Volvo. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w miejscowości Osiek Jasielski. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze. Z ich ustaleń wynika, że kierujący BMW, wyjeżdżając ze skrzyżowania, wprowadził pojazd w poślizg. Następnie uderzył w krawężnik oraz słupki łańcuchowe, po czym z impetem wjechał w Volvo.

Jak przekazał poszkodowany, manewr wyglądał na celowy drift. Sam sprawca nie potrafił jednak wyjaśnić policjantom, jak doszło do zdarzenia.

Ze względu na charakter wykroczenia funkcjonariusze odstąpili od nałożenia mandatu i skierowali sprawę do sądu. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 21-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Policjanci zabezpieczyli również oba pojazdy, zatrzymując ich dowody rejestracyjne oraz wykonując oględziny.

Reklama

O dalszych konsekwencjach dla młodego kierowcy zdecyduje sąd. Może on orzec nie tylko karę grzywny, ale także zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina, że od 30 marca obowiązują nowe przepisy, które zakazują celowego wprowadzania pojazdu w poślizg oraz odrywania kół od nawierzchni. Za tego typu wykroczenie grozi natychmiastowe zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie bmw z audi na A4. Zablokowana droga w kierunku Korczowej

PODKARPACIE. Na autostradzie A4 w Jarosławiu doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jedna osoba została ranna. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży spadek liczby zakażeń, brak zgonów [10.05.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

Podkarpacie

Samochód z 5 osobami wpadł do rzeki

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło wczoraj o północy. W akcji brali udział płetwonurkowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W piątek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na Podkarpaciu. Alarm dotyczy wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na koncepcje programowe dla trzech obwodnic na Podkarpaciu

PODKARACIE. Kolejny krok w kierunku budowy obwodnic: Jasła, Pilzna, Brzostku i Kołaczyc.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 115 zakażeń, 22 zgony [6.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama