Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W związku z intensywnymi opadami deszczu wystosowano dla województwa podkarpackiego ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Dotyczy ono obszarów przy rzece Wisłok, San, Wisłoka oraz przy mniejszych dopływach Wisły.

Zgodnie z informacją jaką podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w ciągu nocy i dnia na rzekach województwa podkarpackiego spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i lokalnie do strefy stanów wysokich. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Ponadto w powiecie brzozowskim, jarosławskim, jasielskim, krośnieńskim, łańcuckim, przemyskim, przeworskim, rzeszowskim i strzyżowskim prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów sięgnie miejscami od 25 mm do 40 mm.

W przypadku ww. rzek, przekroczenie dopuszczalnych stanów wód wystąpi z 75% prawdopodobieństwem. IMGW prawdopodobieństwo intensywnych opadów dla powiatów określiło na poziomie 85%.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. 11 przypadków zakażenia [16.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Szósty przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Sześć osób zakażonych koronawirusem, 1139 pod nadzorem, blisko 400 w kwarantannie domowej – tak wygląda aktualna sytuacja w związku z koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Polsce u kolejnych siedmiu osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwie z nich są z Podkarpacia.

Podkarpacie

Rajd Rzeszowiak przełożony

W związku z aktualna sytuacja epidemiologiczną, organizatorzy Rajdu Rzeszowiak zdecydowali o jego przełożeniu na inny termin. Nowy termin zawodów zostanie podany tak szybko jak to będzie możliwe.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [12.03.2020]

PODKARPACIE. 3 osoby zakażone koronawirusem, 607 osób pod nadzorem, 146 w kwarantannie domowej, 12 hospitalizowanych...

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Silnie powieje na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało komunikat o silnych wiatrach, które wystąpią dziś w 10 powiatach na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [11.03.2020]

Jedna osoba zakażona koronawirusem, 422 osoby pod nadzorem, 93 w kwarantannie domowej, 11 hospitalizowanych...

Podkarpacie

3 przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych są dwie osoby z Podkarpacia.

Reklama