Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

Dodano: 30.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W związku z intensywnymi opadami deszczu wystosowano dla województwa podkarpackiego ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Dotyczy ono obszarów przy rzece Wisłok, San, Wisłoka oraz przy mniejszych dopływach Wisły.

Zgodnie z informacją jaką podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w ciągu nocy i dnia na rzekach województwa podkarpackiego spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i lokalnie do strefy stanów wysokich. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Ponadto w powiecie brzozowskim, jarosławskim, jasielskim, krośnieńskim, łańcuckim, przemyskim, przeworskim, rzeszowskim i strzyżowskim prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów sięgnie miejscami od 25 mm do 40 mm.

W przypadku ww. rzek, przekroczenie dopuszczalnych stanów wód wystąpi z 75% prawdopodobieństwem. IMGW prawdopodobieństwo intensywnych opadów dla powiatów określiło na poziomie 85%.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [10.03.2020]

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu pod nadzorem jest 271 osób. 8 osób jest hospitalizowanych.

Podkarpacie

Wojewoda Podkarpacki apeluje o odwołanie imprez masowych

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wystosowała apel do organizatorów i uczestników imprez masowych zakazujący ich organizacji, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Podkarpacie

Strażacy z Głogowa Małopolskiego zbierają na renowację wozu gaśniczego

Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowie Małopolskim prowadzi zbiórkę pieniędzy na renowację wysłużonego samochodu gaśniczego. Potrzebują 4000 zł.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [9.03.2020]

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym lub w kwarantannie domowej jest 275 osób. 9 osób jest hospitalizowanych.

Podkarpacie

50 tys. rezerwistów dostanie wezwanie do wojska. 3 tys. dotyczyć będzie samego Podkarpacia

PODKARPACIE. W 2020 roku mają się odbyć ćwiczenia wojskowe, w których udział weźmie 3 tys. rezerwistów z województwa podkarpackiego. Łącznie w całym kraju  rozesłanych zostanie 50 tys. wezwań.

Podkarpacie

W Jarosławiu powstanie ponad 600 metrowy most

JAROSŁAW. 6 marca 2020 r. została podpisana umowa na stworzenie projektu mostu przez rzeke San w Jarosławiu wraz z nowym połączeniami drogowymi.

Podkarpacie

Zamknięto przychodnię w Przeworsku w związku z podejrzeniem koronawirusa

PRZEWORSK. W Przeworsku zamknięto przychodnię i poddano dezynfekcji w związku z podejrzeniem koronawirusa u jednego z pacjentów.

Reklama