Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W związku z intensywnymi opadami deszczu wystosowano dla województwa podkarpackiego ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Dotyczy ono obszarów przy rzece Wisłok, San, Wisłoka oraz przy mniejszych dopływach Wisły.

Zgodnie z informacją jaką podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w ciągu nocy i dnia na rzekach województwa podkarpackiego spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i lokalnie do strefy stanów wysokich. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Ponadto w powiecie brzozowskim, jarosławskim, jasielskim, krośnieńskim, łańcuckim, przemyskim, przeworskim, rzeszowskim i strzyżowskim prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów sięgnie miejscami od 25 mm do 40 mm.

W przypadku ww. rzek, przekroczenie dopuszczalnych stanów wód wystąpi z 75% prawdopodobieństwem. IMGW prawdopodobieństwo intensywnych opadów dla powiatów określiło na poziomie 85%.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszył nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Młode osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym regionu, mogą obiegać się o członkostwo w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Kandydaci musza spełniać 3 warunki.

Podkarpacie

Utrudnienia na skrzyżowaniu DK28 z DW886 w Sanoku

Trwa budowa obwodnicy Sanoka. Wprowadzono dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 1300 kierowców

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Prędkość”. Skontrolowano ponad 1300 kierowców. Niektórym zatrzymano prawo jazdy.

Podkarpacie

186 pojazdów gotowych do zimy na podkarpackich drogach

Rzeszowski oddział GDDKiA w pełni przygotowany do zimy. Sprzęt do odśnieżania dróg na Podkarpaciu jest gotowy do pracy, a magazyny są zapełnione solą drogową.

Podkarpacie

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili. 

Podkarpacie

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

PODKARPACIE. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta

Do godz. 18:00 mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Babicy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosła 55-letnia kobieta kierująca osobowym nissanem.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

PODKARPACIE. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklama