Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Dodano: 16.11.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. To DPS w powiecie lubaczowskim i ZOL w powiecie łańcuckim.

W porannym komunikacie na Podkarpaciu potwierdzono 842 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 969 osób, zmarło 12.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono 42 227 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aktywnych jest 19 890 przypadków. Jak podaje Sanpeid, większość zakażeń pochodzi z transmisji poziomej (tj. zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Obecnie na Podkarpaciu występują dwa ogniska koronawirusa. Jedno występuje w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej w powiecie lubaczowskim, gdzie potwierdzono 128 zakażeń, w tym u 123 pensjonariuszy i u 5 osób z personelu medycznego. Drugie ognisko to Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni w powiecie łańcuckim, tam koronawirusa potwierdzono u 41 pensjonariuszy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

PODKARPACIE. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Podkarpacie

W Domaradzu zderzyły się dwa tiry. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez ponad 2 godz. zablokowana była krajowa „dziewiętnastka” w Domaradzu. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów. Jeden z kierowców trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: Ponad 400 nowych zakażeń, 52 zgony [21.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Uruchomiono pierwszy na Podkarpaciu Punkt Szczepień Powszechnych

RZESZÓW. W Jarosławiu ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 266 nowych zakażeń, 37 zgonów [20.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe dane z województwa podkarpackiego [19.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Rusza rozbudowa DW 894 na odcinku Hoczew - Polańczyk

PODKARPACIE. Prawie 69 mln zł będzie kosztować kolejna inwestycja drogowa w województwie podkarpackim. Chodzi o 11 km odcinek DW 894 w Bieszczadach. 

Podkarpacie

Utrudnienia na S19 w Nienadówce. Przewróciła się ciężarówka

PODKARPACIE. Kilka godzin mogą potrwać utrudnienia na S19 w Nienadówce. Pas w kierunku Lublina blokuje przewrócona ciężarówka. Wprowadzono ruch wahadłowy.  

Reklama