Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Dodano: 16.11.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. To DPS w powiecie lubaczowskim i ZOL w powiecie łańcuckim.

W porannym komunikacie na Podkarpaciu potwierdzono 842 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 969 osób, zmarło 12.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono 42 227 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aktywnych jest 19 890 przypadków. Jak podaje Sanpeid, większość zakażeń pochodzi z transmisji poziomej (tj. zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Obecnie na Podkarpaciu występują dwa ogniska koronawirusa. Jedno występuje w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej w powiecie lubaczowskim, gdzie potwierdzono 128 zakażeń, w tym u 123 pensjonariuszy i u 5 osób z personelu medycznego. Drugie ognisko to Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni w powiecie łańcuckim, tam koronawirusa potwierdzono u 41 pensjonariuszy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [19.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 464 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 15 osób, z których 12 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost liczby zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [18.02.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, czyli prawie o 100 więcej niż wczoraj.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [17.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 396 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 87 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 270 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 4 osoby [16.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2021]

PODKARPACIU. W województwie podkarpackim odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 320 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [12.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W niektórych rejonach województwa temperatura spadnie  w nocy nawet do -21 stopni Celsjusza.

Reklama