Rzeszów - Czwartek, 14.08.2025
Reklama

Dwie gminy z Podkarpacia z dofinansowaniem na zwiększenie odnawialnych źródeł energii

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Monika Konopka
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Monika Konopka
PODKARPACIE. Wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch oraz wicemarszałek Piotr Pilch podpisali umowę, dzięki której gmina Tryńcza oraz Raniżów otrzymają ponad 9,5 mln złotych unijnego wsparcia na zwiększenie odnawialnych źródeł energii.

Oba samorządy realizują projekt „Czysta energia w Gminie Tryńcza i Gminie Raniżów”. Całość inwestycji to ponad 12 mln złotych, z czego 9,5 mln pochodzi z RPO WP. Celem projektu jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie obu gmin. W ramach projektu planowane jest wsparcie łącznie 765 gospodarstw domowych - w tym 290 z Gminy Raniżów i 475 z Gminy Tryńcza.

W ramach realizacji projektu zakłada się dostawę i montaż 381 jednostek wytwarzania energii elektrycznej z OZE o łącznej mocy 1,19 MWe oraz dostawę i montaż 576 jednostek wytwarzania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych o łącznej mocy 2,32 MWe.

Zakończenie realizacji projektu zaplanowane zostało na 30 czerwca 2021 r. Realizacja projektu parasolowego pozwoli wygenerować istotne korzyści społeczne i ekonomiczne, wśród których najważniejsze to ochrona środowiska i podwyższenie standardu oraz jakości życia mieszkańców tych gmin.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 3-latka w Grochowcach

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Grochowce, w powiecie przemyskim. 3-latek został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Reklama