Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Dwójka mężczyzn udaremniła dalszą jazdę pijanemu 30-latkowi

Dodano: 19.02.2019 r.

fot. KMP Krosno
fot. KMP Krosno
PODKARPACIE. Dwaj młodzi mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę mazdy, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 30–latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Wczoraj około godz. 19, uwagę dwóch mężczyzn jadących ul. Cergowską w kierunku Dukli, zwróciła jadącą z naprzeciwka osobowa mazda. Kierujący wykonywał niebezpieczne manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Styl jazdy kierowcy mazdy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Zaniepokojeni świadkowie powiadomili o zdarzeniu policję, po czym zawrócili i jechali za podejrzanie poruszającym się samochodem. Mazda zatrzymała się na przysklepowym parkingu przy ul. Trakt Węgierski w Dukli. Zgłaszający podeszli do pojazdu. Za kierownicą siedział mężczyzna, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki mazdy, uniemożliwiając pijanemu kierowcy dalszą jazdę.
Reklama
Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy mazdy. Badanie wykazało, że 30-letni mieszkaniec gminy Dukla, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że  jego samochód nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 30-latka, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Postawą godną naśladowania wykazali się natomiast dwaj młodzi mężczyźni, którzy wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Solinie zamontowano linę kolei gondolowej. Pomógł specjalistyczny dron

PODKARPACIE. W Solinie ukończono kolejny etap inwestycji realizowanej przez Polskie Koleje Linowe. Nad zaporą trwa budowa kolei gondolowej i wieży widokowej, podczas której zastosowano nowatorską technologię przy rozciąganiu liny kolei.

Podkarpacie

Drodze ekspresowej S19 nadano imię Lecha Kaczyńskiego

PODKARPACIE. Wczoraj, przy okazji oddawania do ruchu kolejnego odcinka trasy Via Carpatia, drodze S19 nadano imię Lecha Kaczyńskiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 nowych zakażeń, dużo zgonów [17.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 702 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 981 osób wyzdrowiało. Zmarło 48 osób.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 18 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Jak podaje GDDKiA, właśnie wystartował przetarg na realizację kolejnego odcinka S19 w naszym województwie. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń, 30 zgonów [16.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 823 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 30 zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem, z czego 25 osób miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Ponad 800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 20 osób [15.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 804 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 397 osób wyzdrowiało. Zmarło 20 osób.

Podkarpacie

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 700 zakażeń, 15 zgonów [14.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 692 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 762 osoby wyzdrowiały. Zmarło 15 osób.

Reklama