Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Wyjazd kolonijny przygotowują wspólnie - Kancelaria Prezydenta RP oraz Województwo Podkarpackie przy wsparciu Wojewody Podkarpackiego. Zarząd Województwa Podkarpackiego 13 lipca podjął w tej sprawie uchwałę.

Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci z Podkarpacia do Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców. Na miejscu na dzieci czeka sporo atrakcji, m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi - ze Strażą Pożarną, Policją i GOPR-em, a także wycieczki w okolicach Wisły.

Dzieci, które wyjadą na letni wypoczynek pochodzą z terenów województwa podkarpackiego, które w szczególny sposób ucierpiały podczas czerwcowej i lipcowej powodzi, w tym z gmin: Jasło, Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Łańcut oraz miasta Jasło, jak również z miasta i gminy Kańczuga.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zmiany na podkarpackim odcinku A4. Wprowadzono polskie nazwy zagranicznych miast

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Podkarpacie

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto budowę kolejnego odcinka trasy Via Carpatia

RZESZÓW. Planowane zakończenie robót na odc. S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem (dł. ok. 9 km) to październik 2021 roku.

Podkarpacie

6 mln z puli 82 mln zł trafi do Ochotniczych Straż Pożarnych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu wnioski złożyło 1179 jednostek.

Podkarpacie

Motocyklista wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy

POLAŃCZYK. Życia 45-latka nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ukrainiec, poszukiwany w 190 krajach, wpadł na przejściu granicznym w Medyce

PODKARPACIE. Zatrzymany jest podejrzewany o morderstwo na Ukrainie.

Podkarpacie

Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec

PODKARPACIE. Kierujący samochodem ciężarowym wchodząc w zakręt stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. 

Reklama